Manchester United mal katastrofálny vstup do zápasu, Arsenal stratil prvé body v sezóne

Bruno Fernandes padá po súboji na zemBruno Fernandes padá po súboji na zem Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu remizovali v 3. kole anglickej Premier League s Fulhamom 2:2 a stratili prvé body v sezóne. V londýnskom derby inkasovali už v prvej minúte, keď sa presadil Brazílčan Andreas Pereira.

V 70. minúte vyrovnal z pokutového kopu Bukayo Saka a o 120 sekúnd neskôr po góle striedajúcwho Eddieho Nketiaha viedol Arsenal 2:1. Bod pre Fulham zariadil v 87. minúte Joao Palhinha.

Manchester United otočil duel s Nottinghamom Forest a zvíťazil 3:2. Hostia na Old Trafford zaskočili favorita a už vo štvrtej minúte viedli 2:0. Domáci znížili Christianom Eriksenom, o vyrovnanie sa postaral Casemiro a dokonalý obrat zavŕšil Bruno Fernandes, ktorý v 76. minúte premenil penaltu.

Bruno Fernandes a Antony Galéria fotiek (10) Objatie Bruna Fernandesa a Antonyho z Manchestru United Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Tottenham Hotspur uspel v úvodnom sobotňajšom zápase  na pôde Bournemouthu 2:0. Hostia sa ujali vedenia v 17. minúte zásluhou Jamesa Maddisona, po zmene strán spečatil ich triumf švédsky repezentant Dejan Kuluševski. "Kohúti" sú so siedmimi bodmi na čele neúplnej tabuľky o skóre pred Arsenalom. Vo večernom dueli prehral doposiaľ stopercentný Brighton s West Hamom United 1:3.

Premier League - 3. kolo:
Arsenal FC - Fulham FC 2:2 (0:1)
Góly: 70. Saka (z 11 m), 72. Nketiah - 1. Pereira, 87. Palhinha, ČK: 83. Bassey (Fulham) po druhej ŽK
/M. Rodák (Fulham) sedel na lavičke/

Brentford FC - Crystal Palace 1:1 (1:0)
Góly: 18. Schade - 76. Andersen

Everton FC - Wolverhampton Wanderers 0:1 (0:0)
Gól: 87. Kalajdžič

Manchester United - Nottingham Forest 3:2 (1:2)
Góly: 17. Eriksen, 52. Casemiro, 76. Fernandes (z 11 m) - 2. Awoniyi, 4. Boly, ČK: 67. Worrall (Nottingham)

AFC Bournemouth - Tottenham Hotspur 0:2 (0:1)
Góly: 17. Maddison, 63. Kuluševski

Brighton & Hove Albion - West Ham United 1:3 (0:1)
Góly: 81. Gross - 19. Ward-Prowse, 58. Bowen, 63. Antonio

Viac o téme: Manchester United Tottenham Hotspur Arsenal FC AFC Bournemouth Fulham FC Nottingham FC