Banská Bystrica sa postarala o šok, Žilinčania vybuchli radosťou v závere nadstavenia!

Na snímke futbalisti Žiliny zľava Matúš Rusnák a Dávid Ďuriš sa tešia po strelení góluNa snímke futbalisti Žiliny zľava Matúš Rusnák a Dávid Ďuriš sa tešia po strelení gólu Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda prekvapujúco podľahli v sobotňajšom stretnutí 5. kola Niké ligy doma s Duklou Banská Bystrica 1:2.

Úradujúci vicemajster si pripísal prvú prehru v sezóne, so ziskom 8 bodov mu patrí piate miesto. Banská Bystrica vďaka tretieho triumfu za sebou preskočila svojho súpera v tabuľke.

DAC sa ujal vedenia v 53. minúte zásluhou Zeljka Gavriča, no na body mu to nestačilo. Víťazný gól strelil v 74. minúte kanonier hostí Róbert Polievka, ktorý si pripísal aj asistenciu. V prvom polčase však nepremenil pokutový kop, keď jeho pokus zneškodnil brankár Aleksandar Popovič.

5. kolo Niké ligy:
FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:0)
Góly: 53. Gavrič – 58. Rymarenko, 74. Polievka. Rozhodovali: Kráľovič – Pozor, Vitko, ŽK: Risvanis, Andzouana, Pinto - Godál, 5635 divákov

FC DAC: Popovič - Pinto, Risvanis, Csinger, Andzouana – Káčer (77. Čermák), Dimun (87. Vitális), Herc – Ramadan (61. Niarchos), Trusa (77. Veselovský), Gavrič (87. Záhradník)

MFK Dukla: Hruška – Migaľa (83. Pišoja), Uhrinčať, Godál, Willwéber, Záhumenský - Ľupták, Richtárek (79. M. Hlinka) – Rymarenko (90. Depetris) – Acosta (90. Joao Silva), Polievka (83. Slebodník)

hlasy po zápase:
Adrián Guľa, tréner DAC: "Pre nás je to sklamanie, nehrali sme dobre ako mužstvo. Súper bol dostatočne agresívny, hral na protiútoky, ale to sme vedeli. Ľahkými stratami sme pustili súpera do šancí. V prvom polčase nás Popovič držal v hre. Emóciu po nepremenenej penalte sme však nevyužili. Išli sme do vedenia, ale sme to neudržali.

Namiesto toho, aby sme súpera dorazili, sme mu dali darčeky. Boli sme nepresní, nedokázali sme to dotiahnuť ani do stavu 2:2. Chýbal líder v obrane, ale aj v útoku. Súper využil náš nedobrý tímový výkon a získal tri body."

Michal Ščasný, tréner Dukly: "Som neskutočne šťastný, že sme získali tri body na ihrisku DAC. Boj o prvú šestku bude tvrdý, sú to dôležité tri body do tabuľky. V prvom polčase sme mali výborné pasáže, ale mohli sme mať lepšiu finálnu fázu. V druhom sme chceli hrať trpezlivo na protiútoky. Inkasovaný gól prišiel nevhod, ale klobúk dole pred chalanmi, dokázali ťažký zápas otočiť. Som hrdý na chlapcov a ďakujem za super zápas."

Gól v 97. minúte rozhodol

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotnom 5. kole Niké ligy nad ViOn-om Zlaté Moravce 3:2. Dokázali pritom zvrátiť nepriaznivý stav, keď prehrávali už 0:2. Žilinčania majú na konte 12 bodov za štyri víťazstvá a sú naďalej na čele tabuľky.

Na snímke zľava Patrik Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

Zlaté Moravce začali odvážne a ich snaha bola odmenená v 14. minúte vedúcim gólom Mondeka. Rovnaký hráč skóroval aj o 12 minút neskôr a ViOn viedol v Žiline prekvapujúco o dva góly. Už o minútu však vsietil kontaktný gól MŠK Ďuriš, a tak bolo všetko do druhého polčasu otvorené. Domácemu trénerovi Hynekovi opäť vyšli striedania, v 84. minúte minúte vyrovnal Kopas a v 97. minúte šokoval hostí po dlhom odkope Belka Eric Bille - 3:2.

MŠK Žilina - ViOn Zlaté Moravce 3:2 (1:2)
Góly: 27. Ďuriš, 84. Kopas, 90.+7 Bille - 14. a 26. Mondek. Rozhodovali: Gemzický - Jekkel, Kmec, ŽK: Addo - Mijič, Slávik, 1419 divákov.

MŠK Žilina: Belko - Minárik, Stojčevski, Nemčík - Rusnák (59. Javorček), Myslovič (46. Gidi), Sauer (79. Kopas), Bari - Essomba (59. Addo), Ďuriš, Iľko (79. Bille)

ViOn: Slávik - Suľa (73. Majdan), Moško, Nagy, Čonka - Gono, Duga - Mondek, Weir (46. Tumma), J. Švec (61. Brenkus) - Čerepkai (69. Mijič)

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina: "Musím povedať, že sme videli krásny zápas, dynamický, výborný pre diváka, menej dobré to už bolo pre trénerov. Vyhral šťastnejší tím a to sme boli my. Musím však vyzdvihnúť prácu trénera hostí, Moravce boli dnes skvele pripravené, vytvorili si šance, ktoré premenili.

Do konca prvého polčasu sme mohli minimálne remizovať, čo nám nevyšlo. Do druhého polčasu sme išli s jasným cieľom, pomohla nám zmena rozostavenia hostí. Skvele nám pomohli striedania, čerství hráči boli rozdieloví. V závere sme otočili zápas po veľmi dramatickom priebehu, som hrdý na svoj tím, ktorý skvele pracoval a bojoval až do konca."

Roman Cifranič, tréner ViOn-u: "Myslím si, že sme videli zaujímavý zápas, v ktorom sme mali výborný prvý polčas. Hrali sme aktívne, vysoko sme napádali, dostali sme sa do vedenia. Do druhého polčasu sme spravili jednu zmenu, ktorá nebola dobrá a ide na moje tričko. Poslali sme do hry tretieho stopéra, preskupili sme rady.

Nepodržali sme loptu, domáci nás dostali do hlbokej defenzívy a bolo otázkou času, kedy vyrovnajú. Futbal je niekedy krutý, verím, že sa nám to raz vráti. Žilina dnes však dala o gól viac a zaslúžene vyhrala. Ja však verím ceste, po ktorej sme sa vybrali."

Premiérová remíza pre oba tímy

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová hrali v 5. kole Niké ligy s AS Trenčín nerozhodne 2:2. Obe mužstvá v tejto sezóne po prvý raz remizovali a udržali si pozície za vedúcou Žilinou. Na lídra strácajú obaja dva body.

Zápas musel byť v 80. sekunde na viac než tri a pol minúty prerušený pre silné krupobitie. Po ňom boli nebezpečnejší hostia, z vedenia sa po rohu Kmeťa radoval Ibrahim po presnej hlavičke. Domáci vyrovnali o štyri minúty, center Talakova putoval na hlavu Kováčika, ktorý ideálne zakončil.

Na začiatku druhého polčasu nevyužil únik trenčiansky krídelník Soares a vzápätí udreli "železiari", keď po spätnom pase Kabonga nezaváhal pred odkrytou bránou Sanusi – 2:1. Podbrezová mala viac šancí na tretí gól v závere, najväčšiu spálil Blahút a tak pykala - v nadstavenej 4. minúte si dal nešťastný vlastný gól Bartoš.

FK Železiarne Podbrezová – AS Trenčín 2:2 (1:1)
Góly: 42. Kováčik, 47. Sanusi - 38. Rahim Ibrahim, 90.+4 M. K. Bartoš. Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Pacák, ŽK: Kováčik, M. K. Bartoš, Osei – Kupusović, Rahim Ibrahim, Akila, 1713 divákov.

Podbrezová: Ludha – M. K. Bartoš, Bakaľa, Grešák – Kováčik, Paraj, M. Oravec, Talakov (78. Blahút) – Galčík (89. Kuzma), Kabongo (89. Špyrka), Sanusi (66. Osei)

Trenčín: Dias – Kmeť, Bagin, Stojsavljevič, Kozlovský – Bondarenko (62. Hollý) – Gong (86. Sunday), Bariš, Rahim Ibrahim, E. Soares – Kupusovič (55. Akila)

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: "Hráči odviedli dobrý kus práce, i keď sme výsledok stratili v nadstavenom čase po 90 minútach hry. Moje mužstvo odohralo jeden z najlepších zápasov, preto som pokojný. Bola to dobrá konfrontácia medzi nami a súperom. Trenčín má zaujímavých hráčov, aj vďaka tomu mohli diváci vidieť špičkový zápas.

Moji zverenci si museli siahnuť na dno síl. Boli tam viaceré fázy, kedy sa duel mohol zlomiť na jednu či druhú stranu. Škoda, že za stavu 2:1 sme nevyužili jednu z troch či štyroch príležitostí po fantastických akciách, mohli sme to rozhodnúť. Pokiaľ je zápas tesný, nemôžeme v závere dovoliť súperovi zahrávať štandardné situácie. To sa nám dnes nepodarilo, ale bod je zaslúžený. Mňa zápas bavil."

Ilija Stolica, tréner Trenčína: "Ak by takéto kvalitné zápasy boli pravidelne, tak je to len dobré pre slovenský futbal a ligu. Zápas bol veľmi dobrý z oboch strán. Oba fanúšikovské tábory môžu byť spokojné po tom, čo videli.

Oba tímy predviedli svoj herný štýl, boli mu verní, konfrontovali sa v ňom. Som rád, že som mohol byť prítomný na tomto stretnutí. Nebol to ľahký zápas aj pre počasie, ktoré v Podbrezovej panovalo. Napriek silným prehánkam všetko prebehlo v poriadku. Výsledok presne zobrazuje dianie na ihrisku."

Viac o téme: AS Trenčín MŠK Žilina FC ViOn Zlaté Moravce FC DAC 1904 Dunajská Streda MFK Dukla Banská Bystrica FK Železiarne Podbrezová