VIDEO Gól, vďaka ktorému zdolali AS Rím: Ondrej Duda si otvoril strelecký účet v Hellase

Ondrej Duda strieľa svoj premiérový gól v drese HellasuOndrej Duda strieľa svoj premiérový gól v drese Hellasu Zdroj: SITA/AP/Paola Garbuio/LaPresse

VERONA - Slovenský futbalista Ondrej Duda si otvoril strelecký účet v drese Hellasu Verona. V sobotnom zápase 2. kola talianskej Serie A zariadil gólom a asistenciou domáce víťazstvo 2:1 nad AS Rím.

Duda sa strelecky presadil už v 4. minúte, keď zblízka dorazil do siete loptu po strele Filippa Terracciana. Bol to jeho prvý gól za Hellas od príchodu z 1. FC Kolín, čakal naň 17 ligových zápasov.

Slovenský futbalista v drese Galéria fotiek (5) Slovenský futbalista v drese Verony Ondrej Duda (vpravo) sa teší po strelení gólu Zdroj: TASR/ANSA/EMANUELE PENNACCHIO

Domáci zvýšili náskok na konci prvého polčasu, keď Duda vysunul do rýchleho brejku Cyrila Ngongeho, ten sa uvoľnil cez súperovho obrancu a upravil na 2:0. Hostia dokázali v druhom polčase už len znížiť zásluhou Houssema Aoura.

Slovenský reprezentant hral do 71. minúty. Verone sa v úvode sezóny darí, dosiahla druhé víťazstvo a v neúplnej tabuľke je so 6 bodmi na 2. mieste o skóre za AC Miláno. "Rossoneri" v sobotu vyhrali nad FC Turín 4:1.

Prvú výhru v sezóne dosiahol nováčik Frosinone Calcio, ktorý zdolal doma Atalantu Bergamo 2:1. Premiérový triumf v ročníku slávila aj Monza, ktorá si poradila s Empoli 2:0 zásluhou dvoch gólov Andreu Colpaniho.