Vykúpenie City prišlo až v 88. minúte, Liverpool predviedol hrdinský obrat v desiatich

Virgil van Dijk dostáva červenú kartuVirgil van Dijk dostáva červenú kartu Zdroj: SITA/AP/Owen Humphreys/PA

LONDÝN - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v nedeľnom zápase 3. kola anglickej Premier League na pôde Sheffieldu United 2:1. Triumf obhajcu titulu zariadil v 88. minúte španielsky stredopoliar Rodri.

"Citizens" sú jediný tím, ktorý zatiaľ nestratil ani bod. Na čele tabuľky má dvojbodový náskok pred trojicou West Ham, Tottenham a Arsenal.

Futbalisti FC Liverpool triumfovali v nedeľnom zápase 3. kola anglickej Premier League na pôde Newcastlu United 2:1. Od 25. minúty síce prehrávali po góle Anthonyho Gordona a od 28. minúty hrali v desiatich po vylúčení stopéra Virgila van Dijka, no v závere dokázali skóre otočiť. O triumfe "The Reds" rozhodol dvomi gólmi uruguajský útočník Darwin Nunez, víťazný strelil v tretej minúte nadstaveného času.

Hostia slávili druhé víťazstvo v sezóne, naopak "straky" utrpeli druhú prehru. Slovenský brankár Martin Dúbravka bol celý zápas na lavičke náhradníkov, v bráne Newcastlu dostal opäť šancu Nick Pope.