Majster tesár sa utne alebo nik nie je dokonalý: Stačila jedna strela a prišla prvá strata bodov

Futbalisti Slavie PrahaFutbalisti Slavie Praha Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti Slavie Praha iba remizovali v nedeľnom stretnutí 6. kola českej ligy na pôde Jablonca 1:1. Pre lídra tabuľky je to prvá strata bodov v novom ročníku.

Pre Jablonec ide o štvtú remízu z posledných piatich zápasov. Zaujímavé je, že zeleno-bielym stačila jedna strela na bránu, tú premenili v presný zápas. Na tretiu priečku sa po triumfe nad Libercom (2:0) posunula Sigma Olomouc, ktorá má 12 bodov a na vedúcu Slaviu stráca štyri body.

Slovenský futbalista Rajmund Mikuš sa strelecky presadil v nedeľnom stretnutí 6. kola českej ligy, no jeho Karviná prehrala na pôde Sparty Praha 1:3. Hostia bodovali naplno, hoci hrali od 57. minúty bez vylúčeného Adama Karabca.

Česká liga - 6. kolo:

FK Jablonec - SK Slavia Praha 1:1 (1:0)
Góly: 43. Pleštil - 48. Holeš
/A. Slávik odohral celý zápas - J. Hromada do 46. minúty, M. Tomič do 80. min, I. Schranz bol na lavičke náhradníkov/

Bohemians Praha 1905 - FC Hradec Králové 2:1 (1:0)
Góly: 8. a 74. Kovařík - 67. Kučera
/E. Prokop hral do 73. min - P. Bajza odchytal celý zápas/

SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec 2:0 (0:0)
Góly: 54. Juliš, 65. Pokorný
/J. Chvátal a M. Macík odohrali celý zápas - Ľ. Tupta od 72. min/

Sparta Praha - MFK Karviná 3:1 (2:0)
Góly: 6. Karabec, 27. Ryneš, 87. Pavelka - 82. MIKUŠ, ČK: 57. Karabec (Sparta)
/L. Haraslín na lavičke - D. Krčík celý zápas, R. Mikuš celé stretnutie a v 82. min dal gól/

Viac o téme: SK Slavia Praha FC Hradec Králové Bohemians 1905 FK Jablonec