Infarktový zápas a šestnásťročný zázrak: Barcelona brnkala na nervy fanúšikom

Futbalisti Barcelony sa tešia z Gaviho góluFutbalisti Barcelony sa tešia z Gaviho gólu Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

VILLARREAL - Futbalisti Barcelony zvíťazili v dramatickom dueli 3. kola španielskej La Ligy na pôde Villarrealu 4:3.

K triumfu Kataláncov výrazne dopomohol len 16-ročný útočník Lamine Yamal. Barcelona si vybudovala náskok pomerne skoro, už v 15. minúte viedla 2:0. Domáci však dokázali do polčasovej prestávky vyrovnať a po góle Alexa Baenu z 50. minúty dokonca vyhrávali. Hostia strhli víťazstvo na svoju stranu v rozpätí štyroch minút, keď sa presadili Ferran Torres a Robert Lewandowski.

Gólov sme mohli streliť aj viac

"Bol to bláznivý zápas, čo bola čiastočne naša chyba. Akonáhle však viedli 3:2, hrali sme čo najlepšie a vytvorili sme si veľa šancí na skórovanie. Myslím si, že gólov sme mohli streliť aj viac," uviedol tréner "blaugranas" Xavi  Hernandéz po stretnutí.

Gólová radosť futbalistov Barcelony Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

Yamal prihral na úvodný gól Gaviho a v 57. minúte sám takmer skóroval, prudkou strelou trafil brvno. Veľkú rolu zohral pri víťaznom góle poľského kanoniera zo 71. minúty. Španielsky mladík opäť trafil tyč a lopta sa odrazila priamo pred Lewandowského, ktorý nezaváhal.

Odchovanec Barcelony sa stal minulý týždeň najmladším hráčom, ktorý štartoval za A-tím. V stretnutí s Cadizom (2:0) strávil na ihrisku 85 minút.

Našim mladým hráčom veríme

"Lamine odohral ďalší skvelý zápas. Veľmi nám pomohol, vytvoril si množstvo šancí a pridal dve asistencie. Keď som začínal hrať, bál som sa, ale našim mladým hráčom a La Masii úplne veríme," dodal Xavi.

Gavi sa teší zo Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

Šestnásťročného útočníka neskôr vystriedal Ansu Fati. Mladíkovi počas odchodu tlieskali nielen priaznivci Barcelony, ale i domáci fanúšikovia, pripomína agentúra AP.

"Našťastie sa príliš nebojím. Jednoducho vyjdem na trávnik a hrám futbal, ktorý mám rád. Snažím sa čo najlepšie využiť šance, ktoré mi náš kouč dáva," reagoval Yamal po zápase.

Viac o téme: Španielsko FC Barcelona Robert Lewandowski La Liga Villarreal CF Xavi  Hernandéz