VIDEO Wozniackej víťazný návrat na grandslam: Bývalá svetová jednotka žiarila šťastím

Dánska tenistka Caroline WozniackaDánska tenistka Caroline Wozniacka Zdroj: SITA/AP/Jason DeCrow

NEW YORK - Dánska tenistka Caroline Wozniacka v pondelok oslávila víťazný návrat na grandslamové podujatie po viac ako tri a pol roku. Bývalá svetová jednotka zdolala v 1. kole US Open ruskú kvalifikantku Tatianu Prozorovovú 6:3, 6:2.

Tridsaťtriročná Dánka naposledy štartovala na podujatiach veľkej štvorky na Australian Open v roku 2020. Vtedy hovorila o svojej túžbe založiť si rodinu s manželom Davidom Leeom a zvyšovať povedomie o reumatoidnej artritíde, ochorení, ktorej jej diagnostikovali v roku 2018. Wozniacka sa odvtedy stala matkou dvoch detí.

"Je to úžasný pocit byť späť. Bola som veľmi nervózna, keď som prichádzala. Nebola som tu od roku 2019 a odvtedy sa toho veľa stalo. Je to úžasný pocit zahrať si na tomto kurte v nočnom stretnutí. Je to elektrizujúce," citovala Wozniacku agentúra DPA.

Na otázku o svojich deťoch po zápase žartovala, že jej dvojročná dcéra Olivia chce byť ako mama: "Spýtala sa ma, či sa môže pridať. Povedala som, že je už veľmi neskoro a bude spať. Povedala, že dobre, zajtra budeme hrať tenis." Wozniacku čaká v 2. kole súboj s Češkou Petrou Kvitovou.

Viac o téme: Caroline Wozniacka US Open
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Youtube/US Open Tennis Championships
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy