Rešpekt a úcta odhodená v prvom kontajneri: Kam sa podela slušnosť voči klubu, páni futbalisti?

Randal Kolo Muani (v tmavom) v súboji so Seppom van den BergomRandal Kolo Muani (v tmavom) v súboji so Seppom van den Bergom Zdroj: SITA/AP/DPA/Torsten Silz

FRANKFURT - Francúzsky futbalista Randal Kolo Muani odkázal vedeniu Eintrachtu Frankfurt, že chce prijať ponuku Paríža Saint-Germain a prestúpiť k majstrovi Ligue 1.

Nemecký klub neskôr informoval, že hráč sa v stredu neobjavil na tímovom tréningu, čo urobil bez povolenia a tak nenastúpi na štvrtkový odvetný zápas play off Európskej konferenčnej ligy proti Levski Sofia.

"Nie je to žiadne tajomstvo, PSG za mňa ponúklo rekordnú čiastku. Prestup do Paríža je pre mňa unikátna šanca. Chcem tam odísť a povedal som to vedeniu nášho klubu. Dúfam, že Frankfurt túto ponuku akceptuje," povedal v utorok pre televíziu Sky Sports.

Dvadsaťštyriročný útočník prišiel do nemeckého klubu vlani z Nantes, v 50 zápasoch strelil 26 gólov a pridal 17 asistencií. Vedenie Frankfurtu údajne odmietlo prvú ponuku PSG na 80 miliónov eur a za jeho služby požaduje najmenej 100 miliónov. Kolo Muani má s Eintrachtom platnú zmluvu do leta 2027, no po najnovších udalostiach je veľmi pravdepodobné, že ju nenaplní.

Klub je vždy väčší ako akýkoľvek hráč

Podľa informácií francúzskych médií bol dokonca už v stredu v Paríži, kde sa mal dohodnúť na podmienkach päťročnej zmluvy. "Poznáme Randalov skutočný charakter. Teraz je pod veľkým tlakom a táto reakcia je jeho výsledok. Nie je to správne a to sme vysvetlili jemu i jeho zástupcom," reagoval športový riaditeľ Frankfurtu Markus Krösche. Ten zároveň zdôraznil, že hráčove správanie nebude mať vplyv na "prestupové aktivity klubu".

Situácia viac zamrzela trénera Dina Toppmöllera. "Nebolo by dobré, keby som povedal, čo si myslím a čo cítim. Uvidíme, či za nás ešte bude hrať, no Eintracht je vždy väčší ako akýkoľvek hráč," vyhlásil pred domácou odvetou s Levski, prvý duel sa skončil remízou 1:1.

Viac o téme: Paríž Saint-Germain PSG Eintracht Frankfurt Randal Kolo Muani
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy