Weiss má pred kľúčovou odvetou Slovana vrásky na čele: Problémy majú aj iní hráči

Vľavo v popredí tréner ŠK Slovan Vladimír Weiss st. po prvom zápase play off Európskej ligy vo futbale ŠK Slovan Bratislava - Aris Limassol (2:1)Vľavo v popredí tréner ŠK Slovan Vladimír Weiss st. po prvom zápase play off Európskej ligy vo futbale ŠK Slovan Bratislava - Aris Limassol (2:1) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

LIMASSOL - Zdravotné patálie kľúčových hráčov pred odvetou play off Európskej ligy robia vrásky trénerovi Slovana Bratislava.

Vladimír Weiss st. nemôže na Cypre proti Arisu Limassol počítať so svojím synom Vladimírom a úplne zdravý nie je ani Alexandar Čavrič. Futbalisti slovenského majstra si však z prvého duelu priviezli jednogólový náskok a vo štvrtok sú odhodlaní zabojovať o postup do skupinovej fázy druhej najprestížnejšej klubovej súťaže.

Weiss necestoval, Čavrič áno

Weiss mladší neodcestoval s výpravou pre pretrvávajúce zranenie, pre "belasých" je to výrazná strata. S ňou sa však museli slovanisti vyrovnať aj v domácom zápase, ofenzívny líder mužstva nastúpil len na záverečné sekundy duelu. Na Tehelnom poli nehral ani Čavrič, ten však do Limassolu odcestoval. Nie je však úplne fit.

"Nie je tu Vlado, je tu Čavro, takže je to zhruba rovnaké ako pred týždňom. O zostave sa rozhodnem po tréningu. Majú problémy aj iní hráči, ale veľa zmien sa neudialo, čo sa týka zdravotného stavu," povedal tréner Slovana.

Vladimír Weiss st. Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Martin Illík

Jeho zverenci hrali na domácom trávniku odvážne, ich víťazstvo 2:1 mohlo byť aj vyššie. Na Cypre bude Weiss nabádať hráčov na pozornejšiu defenzívu: "Aris hrá doma, to dá mužstvu energiu. U nás im nevyšli niektoré kontry. Musíme ešte pozornejšie brániť, majú výborné protiútoky. Máme urobenú analýzu, uvidíme, čo nám ukáže zápas. Vždy je dobré, keď vyhráte prvý zápas, ale vieme, akú majú kvalitu. Hrajú priamo, tomu musíme zamedziť. Budú aktívnejší ako u nás, čakám od nich väčšiu agresivitu."

Slovan má istú účasť v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy, ale vo štvrtok chce urobiť potrebný krok, aby sa na jeseň predstavil v prestížnejšej súťaži. "Snívali sme o Lige majstrov, pokúsime sa o Európsku ligu. Ale tak isto rozmýšľa aj Aris. Škoda, že nie všetci sú na sto percent pripravení. Verím, že budem mať šťastnú ruku," uviedol kormidelník "belasých".

Strelec verí v postup

Pred týždňom nastúpil v základnej zostave Slovana útočník David Strelec, svoj dobrý výkon korunoval gólom na 2:0.

Dávid Strelec oslavuje so Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

"Pre hráča je to super keď dá gól. Mrzí ma však inkasovaný gól, lebo za stavu 2:0 sme mohli dať aj tretí a bolo by to ´vybavené´. Sme dobre naladení, tešíme sa sa na zápas. Aris nám u nás doma ukázal, že sa dá nimi hrať. Ale ak ukážeme výkon z prvého zápasu, tak podľa mňa postúpime. Európska liga je motivácia pre každého hráča," uviedol Strelec.

V deň zápasu by nemalo byť v Limassole také extrémne teplo, aké zažili hráči slovenského majstra v predkolách Ligy majstrov v Mostare či v Haife. Teplota by sa mala priblížiť k tridsiatke, ale s miernym vetrom.

"V Haife to bol extrém. Pocitovo je to tu lepšie, uvidíme, ako sa bude trénovať. Ale bez ohľadu na počasie to musíme zvládnuť," uzavrel 22-ročný útočník.

Viac o téme: Vladimír Weiss ŠK Slovan Bratislava Aris Limassol Dávid Strelec Alexandar Čavrič
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy