Ďalšia senzácia na US Open: Dvojnásobný grandslamový finalista šokujúco zlyhal s kvalifikantom!

Stefanos TsitsipasStefanos Tsitsipas Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

NEW YORK - Grécky tenista Stefanos Tsitsipas vypadol v 2. kole grandslamového US Open. Siedmy nasadený hráč podľahol v stredajšom zápase Švajčiarovi Dominicovi Strickerovi v piatich setoch 5:7, 7:6 (2), 7:6 (5), 6:7 (6) a 3:6.

Počas svojej siedmej účasti na turnaji vo Flushing Meadows sa tak piatykrát nedostal z druhého kola. Kvalifikant Stricker je v hlavnej súťaži prvýkrát a v treťom kole vyzve víťaza duelu medzi Čechom Jiřím Veselým a Franciscom Cerundolom z Argentíny.

Tsitsipas nepotvrdzoval na kurte úlohu favorita. Jeho renkingovo nižšie postavenému súperovi vychádzali krátke údery a darilo sa mu aj na sieti. Grék ho brejkol na začiatku druhého i tretieho setu, no Stricker si zakaždým vzal servis späť a rozhodovalo sa až v tajbrejkoch.

Tsitsipas zdanlivo zavelil k triumfu v ôsmom geme štvrtého setu, ktorý vyhral v najrýchlejšom možnom čase. Následne vzal 21-ročnému súperovi podanie, brejk však opäť nepotvrdil a tretí tajbrejk prehral 6:8.

Dominic Stricker Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

Švajčiarsky kvalifikant, ktorý zdolal prvýkrát v kariére hráča z najlepšej desiatky rebríčka ATP, brejkol v záverečnom dejstve súpera pri prvej príležitosti. V ďalšom priebehu predviedol niekoľko es a kontroloval dianie na dvorci. V deviatom geme dokonal prekvapenie, keď využil prvý mečbal.

"Začal som dosť dobre a darilo sa mi od prvého setu. Pomáhali mi diváci, duel bol náročný, trval vyše štyri hodiny. Chcem si užiť zvyšok dňa, osláviť triumf a potom uvidíme. Ťažko hľadám slová," povedal Stricker v rozhovore bezprostredne po zápase.

muži – dvojhra – 2. kolo:

Dominic Stricker (Švaj.) – Stefanos Tsitsipas (Gréc.-7) 7:5, 6:7 (2), 6:7 (5), 7:6 (6), 6:3

Viac o téme: US Open Stefanos Tsitsipas DOminic Stricker