Uvidíme mamutie nadstavené časy aj v Lige majstrov? Mocný muž UEFA prekvapil ráznym postojom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Profimedia

MONAKO - Európska futbalová únia UEFA nechce v Lige majstrov podobne dlhé nastavenia ako na majstrovstvách sveta, kde rozhodcovia pridávali k tradičnému času minúty až v dvojciferných hodnotách.

Šéf UEFA pre futbalové záležitosti Zvonimir Boban tieto nastavenia označil za "úplne absurdné" s tým, že ohrozujú zdravie futbalistov.

"Zdravie hráčov je v tomto ohľade malá tragédia," povedal bývalý hviezdny stredopoliar AC Miláno a chorvátskej reprezentácie Boban na stretnutí s novinármi pred štvrtkovým žrebovaním základných skupín Ligy majstrov.

Svetová federácia FIFA chcela na minuloročných MS mužov aj tohtoročných MS žien od rozhodcov, aby zápasy nad rámec 90 minút predlžovali až na viac ako 100 minút. Mali brať do úvahy všetky gólové oslavy, striedanie, zranenia a ďalší čas, kedy sa nehralo.

Viac zábavy

Podľa prezidenta FIFA Gianniho Infantina tak dostanú fanúšikovia za svoje peniaze viac zábavy, pretože v mnohých zápasoch je lopta reálne v hre napríklad len 50 až 55 minút.

Predstavitelia UEFA dnes však uviedli, že zápasy v minulej sezóne Ligy majstrov obsahovali priemerne 60 minút a 7 sekúnd "efektívneho hracieho času". To je v priemere o päť minút viac, než vo veľkých európskych ligových súťažiach.

"V Lige majstrov to sú intenzívne minúty," povedal Boban, ktorý súťaž vyhral v roku 1994 s AC Miláno. Podľa neho sa pridanie dvojciferného počtu minút k zápasom môže rovnať až 500 minútam za sezónu, čo je ekvivalent piatich stretnutí navyše.

V utorkových zápasoch predkola Ligy majstrov nastavili rozhodcovia na konci duelov na ihrisku Galatasaraya a Panathinaikosu osem minút.

Viac o téme: UEFA Liga majstrov Nadstavený čas
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy