VIDEO Wow, absolútne úžasný rekord: Ženský šport dnes v noci prepísal dejiny

Zápas ženského univerzitného volejbalu v USA sledoval rekordný počet divákovZápas ženského univerzitného volejbalu v USA sledoval rekordný počet divákov Zdroj: SITA/AP/Chris Machian/Omaha World-Herald

LINCOLN - Priaznivci volejbalu stanovili v stredu v Spojených štátoch amerických nový divácky rekord na ženskej športovej akcii.

Duel univerzitnej súťaže NCAA medzi tímami Huskers a Omaha (3:0) sledovalo v hľadisku a na ploche arény Memorial Stadium v ​​Lincolne 92 003 divákov. Informovali o tom zámorské médiá.

Doterajším maximom bolo 91.648 fanúšikov, ktorí sa vlani v apríli prišli pozrieť na stretnutie futbalovej Ligy majstrov medzi domácou Barcelonou a Wolfsburgom.

Dejiskom volejbalového stretnutia bol štadión v areáli nebraskej univerzity určený primárne pre americký futbal. Podujatie usporiadatelia dlhodobo pripravovali ako "Deň volejbalu". Počet divákov oznámili po druhom sete a informácie vyvolala v aréne búrlivý aplauz a oslavy.

Volejbaloví priaznivci vylepšili aj doterajší rekord tamojšieho štadióna zo septembra 2014, kedy na stretnutie amerického futbalu prišlo 91.585 ľudí. Doterajším americkým rekordom na ženskom športe bolo 90.185 fanúšikov na finále majstrovstiev sveta futbalistiek medzi USA a Čínou v júni 1999 v Pasadene.

Viac o téme: USA NCAA
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Big Ten Network
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy