Obavy zažehnané, hrozil futbalový nezmysel: Šéf UEFA upokojil verejnosť jedinou vetou

Aleksander Čeferin pokračuje na poste prezidenta UEFAAleksander Čeferin pokračuje na poste prezidenta UEFA Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

PARÍŽ - Prezident Európskej futbalovej únie Aleksander Čeferin poprel správy o tom, že kluby zo Saudskej Arábie budú môcť v budúcnosti hrať v Lige majstrov.

Zároveň vyhlásil, že krajina nejde správnou cestou a jej liga by sa mala zamerať na rozvoj hráčov a trénerov. "Len európske kluby môžu štartovať v Lige majstrov, Európskej lige či Európskej konferenčnej lige," uviedol Čeferin v rozhovore pre francúzsky denník L'Equipe.

Slovinský funkcionár sa nebojí, že saudská liga ohrozí európsky futbal i napriek tomu, že k sebe láka čoraz viac hráčov z Európy. Len tento rok ju posilnili mená ako Cristiano Ronaldo, Neymar, Karim Benzema, Sadio Mane a mnoho ďalších.

"Mali sme podobnú situáciu s Čínou, ktorá kupovala hráčov na sklonku ich kariér. Výsledok bol, že sa potom čínsky futbal nerozvinul. Pokiaľ viem, Kylian Mbappe ani Erling Haaland o Saudskej Arábii nesnívajú," dodal šéf UEFA.

Viac o téme: Liga majstrov Saudská Arábia Aleksander Čeferin
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy