Všetky skončili v tesnom závese za sebou: Finále C1 so slovenskou účasťou len v mužoch

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Soňa StanovskáSlovenská reprezentantka vo vodnom slalome Soňa Stanovská Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

SEU D'URGELL - Slovenské reprezentantky vo vodnom slalome nepostúpili do finále C1 na pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v španielskom Seu d'Urgell.

Z trojice kanoistiek skončila najvyššie Soňa Stanovská, ktorá sa so šiestimi trestnými sekundami umiestnila na 18. priečke so stratou 7,22 s na najrýchlejšiu Jessicu Foxovú z Austrálie. Zuzana Paňková mala jeden ťuk a umiestnila sa hneď za svojou krajankou (+7,37 s), Emanuela Luknárová predviedla čistú, no pomalšiu jazdu a skončila na 20. mieste (+7,53 s).

Mirgorodský a Slafkovský do finále

Dvaja slovenskí reprezentanti postúpili do finále C1 na pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v španielskom Seu d'Urgell.

Z trojice kanoistov skončil najlepšie Marko Mirgorodský, ktorý napriek jednému ťuku zajazdil šiesty najlepší čas a za najrýchlejším Miquelom Travem zo Španielska zaostal o 3,30 sekundy. Matej Beňuš spravil taktiež jednu chybu a postúpil z deviateho miesta s mankom 3,89 s. Tretí Slovák v semifinále Alexander Slafkovský síce predviedol čistú jazdu, no stratil 5,51 s a skončil na druhom nepostupovom 12. mieste.

Viac o téme: Alexander Slafkovský Vodný slalom Marko Mirgorodský Soňa Stanovská Emanuela Luknárová Zuzana Paňková