Podarilo sa to aj s chybičkami: Slovensko bude vo finále K1 reprezentovať len Mintálová

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Eliška MintálováSlovenská reprezentantka vo vodnom slalome Eliška Mintálová Zdroj: TASR/Michal Svítok

SEU D'URGELL - Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Eliška Mintálová sa predstaví vo finále pretekov Svetového pohára v španielskom Seu d'Urgell v disciplíne K1.

V sobotňajšom semifinále obsadila 9. miesto s mankom 5,74 s na najrýchlejšiu Španielku Maialen Chourrautovú, keď zaznamenala štyri trestné sekundy.

V mužskej súťaži sa do najlepšej desiatky neprebojoval ani jeden z trojice Slovákov. Semifinále bolo konečnou aj pre Soňu Stanovskú, ktorá obsadila 20. priečku s odstupom 8,82 s a dvoma trestnými sekundami. Od postupu ju delilo 2,84 s.

Z tria slovenských kajakárov skončil najlepšie Martin Halčin, ktorý obsadil 16. priečku s mankom 3,21 s na prvého Španiela Miquela Traveho. Pripísal si dve trestné sekundy a pod čiarou postupu zostal o 1,40 s. Jakub Grigar obsadil 19. priečku s odstupom 3,74 a jedným dvojsekundovým "ťukom" a Adam Gonšenica si pripísal 35. priečku s ôsmimi trestnými sekundami a stratou 13,07.

Viac o téme: Jakub Grigar K1 Martin Halčin Soňa Stanovská Eliška Mintálová