Súboj Trenčína s DAC rozhodol jediný gól, nováčik z Košíc vyhral druhý zápas v rade

Na snímke gólová radosť hráčov KošícNa snímke gólová radosť hráčov Košíc Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Futbalisti FC Košice zvíťazili v sobotňajšom zápase 6. kola Niké ligy nad FC ViOn Zlaté Moravce 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 27. minúte stredopoliar Lukáš Greššák.

Pre Košičanov je to druhé víťazstvo po sebe a na konte majú sedem bodov. Hráči Zlatých Moraviec nebodovali v treťom stretnutí v sérii a naďalej majú na konte iba bod.

Po vlažnom úvode sa k streleckým pokusom dostali hosťujúci Brenkus i Faško, ale ani jeden neotvoril skóre. Do veľkej príležitosti sa v 22. minúte dostal Medved, no ani on neuspel. Rozhodujúci moment priniesla 27. minúta, keď sa po centri do pokutového územia presadil Greššák. Aj druhý polčas priniesol vyrovnaný futbal, v ktorom mali oba tímy šance skórovať, ale ich ofenzívne akcie neviedli ku gólom.

Niké liga - 6. kolo:

FC Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0)
Gól: 27. Greššák. Rozhodovali: Dohál – Straka, Jánošík, ŽK: Golikov - Brenkus, 2154 divákov.

Košice: Kira - Fabiš, Krivák (86. Jakubko), Šindelář, Mizerák - Golikov, Greššák (81. Qose) - Turčák (72. Sagna), Faško (72. Vasiľ), Pačinda - Medved (81. Liener)

Zlaté Moravce: Slávik - Suľa, Moško, Nagy, Čonka - Gono (81. Weir), Duga, Švec (46. Balaj) - Mondek, Čerepkai, Brenkus (81. Ďubek)

Anton Šoltis, tréner FC Košice: "Prvý polčas bol z našej strany dobrý, takto sme si ho predstavovali, no efektivita mohla byť lepšia. Mali sme aj čisté šance a keby sme ich premenili, mohlo by to byť pokojnejšie.

Druhý polčas bol nervóznejší, odišiel nám stred poľa, v ktorom sme prehrávali súboje. Aj tak sme mali 2-3 príležitosti gólovo sa upokojiť. Napokon to malo drámu až do konca. Chlapci to napokon zvládli, súpera nepustili ku gólovým príležitostiam."

Vladimír Cifranič, tréner FC ViOn Zlaté Moravce: "Prvý polčas bol z našej strany slabší, bez dôrazu aj emócie. Domáci boli dôraznejší, vytvorili si viaceré gólové príležitosti, z ktorých jednu premenili. Chýbala mi väčšia emócia a viac zanietenia.

V druhom polčase sme sa zlepšili a myslím si, že sme boli lepší, ale iba po finálnu fázu. Domáci nám hrozili z brejkov a my sme sa nedokázali presadiť ani zo štandardnej situácie. Po dnešnom výkone najmä v prvom polčase sa tu dnes nedalo zvíťaziť. Opäť sme nedali gól a bez toho sa nedá vyhrať zápas."

Trenčín si poradil s DAC

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotňajšom zápase 6. kola Niké ligy nad FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0. Trenčania si pripísal štvrtý triumf v sezóne a s trinástimi bodmi sú na čele neúplnej tabuľky. DAC je s ôsmimi bodmi piaty.

Hostia hrali už od 22. minúty oslabení, keď dostal červenú kartu Risvanis. Trenčania v presilovke tlačili a vypracovali si niekoľko šancí na skórovanie, ale ujal sa až pokus Gajdoša, ktorý ich poslal do vedenia v 69. minúte. V 83. išiel predčasne pod sprchy aj domáci Ibrahim, ale Trenčín si už víťazstvo postrážil. Dunajská mala za celý zápas len jednu strelu a aj tú mimo tri žrde.

AS Trenčín - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (0:0)
Gól: 69. Kmeť. Rozhodca: Marhefka - Jekkel, Štrbo, ŽK: Ibrahim - Trusa, Káčer, Čermák, ČK: 82. Ibrahim po druhej ŽK - Risvanis, 2427 divákov.

AS Trenčín: Vozinha - Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský - Gajdoš (74. Hollý), Bariš, Ibrahim - Gong, Kupusovič (85. Akila), Soares

DAC: Popovič - Andzouana, Risvanis, Csinger, Mendez - Káčer (81. Vitális), Dimun, Ramadan (66. Herc) - Trusa (66. Čermák), Niarchos (25. Kaša), Gavrič (81. Gruszkowski)

Obrat Skalice proti Michalovciam

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili nad MFK Zemplín Michalovce 2:1 v sobotňajšom zápase 6. kola Niké ligy. Bolo to pre nich druhé víťazstvo v sezóne, po ktorom majú na konte 7 bodov. Michalovčania na prvý triumf naďalej čakajú a na konte majú iba bod za bezgólovú remízu v prvom kole.

Michalovčania nastúpili s cieľom ukončiť čakanie na prvé víťazstvo. V 7. minúte ich mohol po dlhom výkope brankára Száraza poslať do vedenia Jánošík, ale v sľubnej príležitosti netrafil Lukschovu bránku. Michalovčania sa v 37. minúte dočkali prvého gólu v sezóne, keď sa krížnou strelou zo šestnástky presadil Pavúk - 0:1.

Hostia však z nádejného stavu napokon nevyťažili ani bod. Krátko po zmene strán sa strelou spoza pokutového územia presadil Matejov - 1:1. V 65. minúte sa Vlasko dostal k pokutovému kopu po faule na Yaa a Száraz na jeho prudkú strelu nedosiahol - 2:1. Domáci umne bránili tesný náskok, ktorý mohol v nadstavenom čase navýšiť Sobczyk, no neuspel.

MFK Skalica - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:1)
Góly: 49. Matejov, 66. Vlasko (11 m) - 37. Pavúk. Rozhodovali: Očenáš – Roszbeck, Čajka, ŽK: Magda, Bahi, Marjanovič, 1207 divákov.

Skalica: Luksch - Krčík, Ranko, Podhorin, Rudzan - Nagy, Hollý - Matejov (59. Gaži), Vlasko (90. Davi Alves), Yao (79. Yao) - Smékal (46. Sobczyk)

Michalovce: Száraz - Marjanovič, Karasjuk, Bednár (70. Bahi) - Šimko (70. Marcin), Danko (70. Žofčák), Vaško, Zubairu (86. Musák), Magda - Jánošík (81. Adekunle), Pavúk

Viac o téme: AS Trenčín Lukáš Greššák FC ViOn Zlaté Moravce FC DAC 1904 Dunajská Streda FC Košice