Kto čakal drámu, ten zostal sklamaný: Vymaľované bolo už po prvom polčase

Kylian MbappéKylian Mbappé Zdroj: SITA/AP/Aurelien Morissard

LYON - Futbalisti Paríža St. Germain v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom triumfovali v nedeľnom šlágri 4. kola francúzskej ligy na ihrisku Olympique Lyon 4:1. Dva góly v druhom zápase za sebou zaznamenal kanonier Kylian Mbappé, jeho tím je v tabuľke druhý o dva body za AS Monaco.

Parížania rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, keď dosiahli všetky štyri presné zásahy. Mbappe otvoril skóre už vo 4. minúte z penalty a v nadstavenom čase prvého dejstva uzavrel štvorgólovú kanonádu hostí. Okrem neho sa presadili aj Achraf Hakimi a Marco Asensio.

Slovenský futbalista Paríža St. Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Laurent Cipriani

Úradujúci šampión nedominoval herne a v počte streleckých pokusov až tak výrazne, no bol mimoriadne efektívny. Lyon po zmene strán už iba skorigoval, z penalty upravil štvrťhodinu pred koncom na 1:4 Corentin Tolisso. Škriniar odohral v drese hostí celý duel. Lyon získal v štyroch zápasoch jediný bod a je na poslednom 18. mieste tabuľky.

Hráči Lille vyhrali doma nad Montpellierom 1:0 a v tabuľke sú priebežne na piatej priečke. Triumf zariadil už v 2. minúte turecký stredopoliar Yusuf Yazici. Slovenský brankár Adam Jakubech sedel na lavičke domácich.

Toulouse prišlo o dvojgólový náskok v domácom súboji s Clermont Foot a remizovalo 2:2. Vyrovnávajúci zásah zaznamenal v šiestej minúte nadstaveného času obranca hostí Florent Ogier a Clermontu zabezpečil zisk prvého bodu v prebiehajúcej ligovej sezóne.

Po troch remízach dosiahli prvé víťazstvo hráči Nice, ktorí zdolali Štrasburg 2:0.

Góly: 45.+2 Atal, 75. Moffi

Olympique Lyon – Paríž St. Germain 1:4 (0:4)
Góly: 74. Tolisso (z 11m) - 4. a 45.+2 Mbappe (prvý z 11m), 20. Hakimi, 38. Asensio