VIDEO Sergio Ramos je chlap na správnom mieste: Dôkaz, že futbalisti so srdcom dosiaľ nevymreli

Sergio Ramos so svojou manželkou Pilar RubiovouSergio Ramos so svojou manželkou Pilar Rubiovou Zdroj: SITA/AP/Pool/Franck Fife

SEVILLA - Futbalovým svetom uzrela v nedeľu novina, že Sergio Ramos sa vracia do Sevilly, kde bude hrať minimáne rok za miestnych Rojiblancos.

Táto správa potešila nielen priaznivcov červeného sevillského klubu, ale i prívržencov celej La Ligy. Ramos totiž strávil posledné dve sezóny v Paríži, kde si na seba obliekal dres miestneho PSG. S miliónármi spod Eiffelovky však vyhral "iba" dva povinné ligové tituly a Liga majstrov mu ušla aj napriek faktu, že v kádri sa nachádzalo trio Neymar - Mbappé - Messi.

"Som rád, že som späť. Je to mimoriadny deň. Vždy je to radosť vrátiť sa domov. Chcem sa čo najrýchlejšie zapojiť," povedal podľa agentúry AFP Ramos pred lekárskou prehliadkou a podpisom zmluvy. Sevilla je momentálne v španielskej lige posledná, keď prehrala všetky tri doterajšie zápasy.

VIDEO: Príchod Sergia Ramosa na sevillské letisko

Vo svete futbalu, kde sa počas tohto leta rozhadzovali miliardy eur, libier či arabských rialov, zaujal Ramos odmietnutím dvoch neobyčajne (alebo už skôr obyčajne) lukratívnych ponúk. Prvá dorazila z Turecka, Galatasaray Istanbul mu ponúkal 11 milióov eur na sezónu a saudský Al-Ittihad rovno 20. 

Ramos však zmietol zo stola obe ponuky a vybral si Sevillu, kde zarobí počas najbližších 10 mesiacov rovný milión eur. Hrajúca futbalová legenda, rodený líder a držiteľ štyroch titulov z Ligy majstrov jasne ukázal, že ešte nevymreli športovci, ktorí počúvajú hlas srdca a neriadia sa pachom peňazí. 37-ročný stopér sa môže plne spoľahnúť, že Ramón Sánchez Pizjuán Stadium ho bude milovať a zbožňovať od prvej chvíle.

V minulej sezóne Ramos kvôli zraneniam odohral len 13 súťažných zápasov. S Realom získal 22 trofejí vrátane piatich titulov a štyroch triumfov v Lige majstrov. So španielskou reprezentáciou vyhral majstrovstvá sveta v roku 2010 a dva európske šampionáty.

Viac o téme: Sevilla FC Sergio Ramos La Liga
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • VIDEO: Twitter/Fabrizio Romano
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy