VIDEO Putin a Erdogan rozpútali záhadné špekulácie: Divoké teórie spomínajú aj Spartak Trnava

Recep Tayyip Erdogan a Vladimir Putin Recep Tayyip Erdogan a Vladimir Putin Zdroj: SITA/Sergei Karpukhin, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

SOČI - V ruskom letovisku Soči sa v pondelok konali rokovania medzi ruským prezidentom Vladimirom Putinom a jeho tureckým náprotivkom Recepom Tayyipom Erdoganom o obnovení tzv. čiernomorskej obilnej dohody.

Putin prijal tureckého lídra popoludní pred svojou letnou rezidenciou. Erdogan pricestoval do Ruska, aby Putina presvedčil, nech sa k obilnej dohode opäť pripojí. Moskva v júli zastavila účasť na rok starej dohode, ktorá vytvorila koridory na vývoz desiatok miliónov ton obilia a hnojív. 

Športových fanúšikov však zaujalo niečo celkom iné, a to rozlúčka oboch prezidentov. Počas nej totiž ešte debatovali a zazneli aj zaujímavé vety.

Pomýlil si Spartu Praha so Spartakom Moskva?

Na Erdogana už čakala pripravená limuzína a Putin mu povedal: „Rozumiem, budeme v kontakte.“ Rozhovor však nabral neočakávaný smer a turecký vodca reagoval prekvapujúco. "Spýtam sa na meno futbalistu Sparty. Zaujímalo by ma, ktorý je to futbalista,“ povedal.

„O to sa postarám," reagoval ruský prezident a internetom sa začali šíriť najrôznejšie teórie o tom, koho vlastne mali na mysli.

Jednou zo špekulácií je, že Erdogan síce povedal Sparta, ale v skutočnosti mal na mysli ruský klub Spartak Moskva. Zhodujú sa na tom aj tureckí novinári. V českej Sparte totiž aktuálne žiadny ruský futbalista nepôsobí.

Tajomný Ibrahim a meno hráča českého klubu

Podľa šéfa tureckej pobočky spravodajského webu Middle East Eye Ragıpa Soylua prebiehala komunikácia nasledovne: „Ako sa volal ten hráč, ktorý je v Sparte Praha? Budeme o neho mať záujem,“ pýta sa Putina pri podávaní rúk Erdogan.

„Uvidíme, čo môžeme robiť. To meno zistím,“ odpovedal Putin. „Odovzdám ho Ibrahimovi,“ zakončil debatu turecký prezident. 

Recep Tayyip Erdogan a Galéria fotiek (2) Recep Tayyip Erdogan a Vladimir Putin Zdroj: SITA/Sergei Karpukhin, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Najmenej pravdepodobná teória - FC Spartak Trnava

Tie najdivokejšie teórie dokonca spomínajú, že v ťažko zrozumiteľnom prejave povedal Erdogan Spartak a na mysli mohol mať FC Spartak Trnava, ktorý v Európskej konferenčnej lige v rámci skupiny nastúpi proti Fenerbahce Istanbul. 

Mimochodom, Erdogan je veľký fanúšik iného klubu z Istanbulu - Basaksehiru. Keďže z tejto diskusie medzi dvomi prezidentmi neexistuje žiadny oficiálny zápis, všetky špekulácie sú iba nepodloženými dohadmi.

Na internete sa však rozpútala pomerne veľká diskusia. Milovníci konšpiračných teórií dokonca tvrdia, že v skutočnosti ide o tajný kód a futbal bol v tomto krátkom rozhovore iba zámienkou.

Viac o téme: Rusko Vladimír Putin FC Spartak Trnava AC Sparta Praha Turecko FC Spartak Moskva Recep Tayyip Erdogan
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/ibrahim Haskoloğlu
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy