Fíni proti Kazachstanu potvrdili post lídra tabuľky, Maďari šokovali prázdnu Maracanu

Fínsky futbalista Oliver Antman sa teší z gólu počas zápasu H-skupiny kvalifikácie ME 2024 vo futbale Kazachstan - Fínsko Fínsky futbalista Oliver Antman sa teší z gólu počas zápasu H-skupiny kvalifikácie ME 2024 vo futbale Kazachstan - Fínsko Zdroj: TASR/AP/Stas Filippov

ASTANA - Futbalisti Fínska si v H-skupine kvalifikácie ME 2024 pripísali štvrté víťazstvo za sebou.

Severania triumfovali vo štvrtok v Astane nad domácim Kazachstanom 1:0 a potvrdili post lídra tabuľky. Jediný gól stretnutia zaznamenal v 78. minúte mladý krídelník Oliver Antman. Fíni si navyše štvrtýkrát za sebou udržali čisté konto, v ich bránke sa o to postaral rodák z Bratislavy Lukáš Hrádecký. Jeho tím prehral v prebiehajúcej kvalifikácii zatiaľ iba raz - v úvode kvalifikácie v Dánsku 1:3.

Lukáš Hrádecký zasahuje Galéria fotiek (3) Brankár Lukáš Hrádecký Zdroj: SITA/AP/Stas Filippov

Dánsko zvládlo pozíciu favorita so San Marínom, keď už po 40 minútach viedlo 3:0. V druhom polčase pridalo ďalší presný zásah a s 10 bodmi je na druhej priečke. Tretí sú s rovnakým počtom bodov, ale horším skóre Slovinci, ktorí uspeli proti Severným Írom 4:2. Dva góly v drese domácich strelil bývalý hráč Slovana Bratislava Andraž Šporar.

Čierna Hora iba remizovala na pôde Litvy

V G-skupine pútal súboj Srbska s Maďarskom. Zverenci Marca Rossiho síce od 11. minúty prehrávali po vlastnom góle Attilu Szalaia, no v prvom polčase dokázal otočiť skóre po zásahoch Barnabasa Vargu a Williho Orbana. Maďari tak zostali na čele tabuľky s trojbodovým náskokom práve pred Srbskom.

Tretia Čierna Hora remizovala na pôde Litvy 2:2. Domácich poslal do vedenia v 71. minúte Gediminas Paulauskas, no Nikola Krstovič o sedem minút vyrovnal. Bývalý útočník Dunajskej Stredy, ktorý v lete prestúpil do talianskeho US Lecce, z voleja prekonal brankára Edvinasa Gertmonasa.

Futbalista Stefan Nikola Krstovič Galéria fotiek (3) Čiernohorec Nikola Krstovič, bývaý hráč DAC Dunajská Streda Zdroj: TASR/AP/Mindaugas Kulbis

Hostia boli po zakončení Stefana Saviča blízko k trom bodom, ale vo štvrtej minúte nadstaveného času vyrovnal Fjodor Černych. Čierna Hora je s piatimi bodmi tretia, Litva je hneď za ňou a stráca tri body.