Keď niečo chcete, musíte byť ochotní trpieť: Sebavedomí Maďari sa nezľakli a vyrabovali Belehrad

Maďarskí futbalisti sa tešia z gólu proti SrbskuMaďarskí futbalisti sa tešia z gólu proti Srbsku Zdroj: SITA/AP/Darko Vojinovic

BELEHRAD - Futbalisti Maďarska urobili vo štvrtok dôležitý krok k tretej účasti na ME za sebou.

V šlágri kvalifikačnej G-skupiny vyhrali na pôde favorizovaného Srbska 2:1 a pred najväčším konkurentom majú na čele tabuľky trojbodový náskok. Tretia Čierna Hora má po remíze 2:2 v Litve už päťbodové manko na lídra.

My sme to prežili a máme tri body

"Mali sme aj trochu šťastia, ale zaslúžili sme si vyhrať najmä za výkon v prvom polčase. V ňom sme hrali veľmi dobre, v druhom už domáci dominovali a náš náskok sme udržali iba vďaka obetavosti a srdcu.

V takýchto náročných stretnutiach musíte aj trpieť, my sme to prežili a máme tri body. Ani po inkasovanom góle sme sa nezrútili, zostali sme verní vopred stanovenej taktike a dvoma gólmi v rýchlom slede sme otočili skóre," povedal po zápase pre maďarské médiá reprezentačný kouč Marco Rossi, bývalý tréner Dunajskej Stredy.

Barnabás Varga (vľavo) a Galéria fotiek (5) Barnabás Varga (vľavo) a Roland Sallai sa tešia z gólu Maďarska Zdroj: SITA/AP/Darko Vojinovic

Srbi vstúpili do zápasu lepšie a už po desiatich minútach sa tešili, keď si dal vlastný gól Attila Szalai. Hostia odpovedali dvoma zásahmi v rozpätí 34. a 36. minúty. Najskôr vyrovnal Barnabás Varga, o chvíľu neskôr skóroval Willi Orbán a jeho gól sa napokon ukázal ako víťazný.

"Toto víťazstvo nie je náhodné, pretože stále pracujeme na tom, aby sme hrali sebavedomo aj na ihriskách súperov. To sa nám vypláca. Možno sme sa v druhom polčase trošku viac trápili ako zvyčajne, no silní domáci si túto situáciu vynútili. Náskok sme však ubránili a to je cenné," dodal Rossi.

Tréner Marco Rossi Galéria fotiek (5) Tréner Marco Rossi Zdroj: SITA/AP/Darko Vojinovic

Srbský kapitán Dušan Tadič bezprostredne po stretnutí v Belehrade iba ťažko hľadal slová: "Nechcem príliš analyzovať zápas s horúcou hlavou, ale všetko sme si pokazili v priebehu dvoch minút. Dobre sme začali, viedli sme 1:0 a nemôže sa stať, že doma takto stratíme náskok a súper nám dá rýchle góly. Potom sme už naháňali výsledok, chýbal nám pokoj. Musíme si všetko prebrať, povedať si, čo nebolo dobré a ísť ďalej."

Zaváhanie budú chcieť Srbi odčiniť v nedeľu v Litve. Čierna Hora hostí v rovnaký deň Bulharsko, ktoré je s dvoma bodmi spolu s Litvou na chvoste tejto skupiny.

Viac o téme: UEFA Srbsko Maďarsko EURO Dusan Tadič Marco Rossi ME 2024