Na sklonku kariéry si zahral po Halákovom boku: Teraz sa zapíše medzi nesmrteľných

Jamie Langenbrunner a Jaroslav HalákJamie Langenbrunner a Jaroslav Halák Zdroj: SITA

BOSTON - Novými členmi Siene slávy amerického hokeja sa stanú bývalí hráči NHL Dustin Brown a Jamie Langenbrunner, dlhoročný manažér Brian Burke, bývalá reprezentantka USA King-Crowleyová a rozhodca Brian Murphy.

Osobnosti uvedú do hokejovej dvorany počas slávnostného ceremoniálu 6. decembra v Bostone. Brown bol dlhoročný útočník Los Angeles Kings. V roku 2012 sa stal iba druhým Američanom, ktorý ako kapitán priviedol tím k zisku Stanleyho pohára. Následne ho s "kráľmi" získal druhýkrát o dva roky neskôr.

Americký hokejista Dustin Brown Galéria fotiek (3) Dustin Brown Zdroj: SITA/AP/Darryl Dyck/The Canadian Press

Všetkých 1296 zápasov v základnej časti NHL odohral v drese Kings, v počte štartov je klubový rekordér, strelil v nich 325 gólov a pridal 387 asistencií. V play off zaznamenal 49 bodov (19+30) v 92 súbojoch.

Zo ZOH si obaja odniesli striebro

Langenbrunner vybojoval Stanleyho pohár v roku 1999 s Dallasom a v roku 2003 aj s New Jersey. Na sklonku kariéry si zahral i za St. Louis.

V základnej časti NHL odohral celkovo 1109 duelov so ziskom 243 gólov a 420 asistencií, v play off pridal 87 bodov (34+53) v 146 zápasoch. S Brownom boli spoluhráčmi na ZOH 2010 vo Vancouveri, z ktorých si odniesli striebro.

 Jamie Langenbrunner po Galéria fotiek (3) Jamie Langenbrunner Zdroj: SITA

Burke získal Stanley Cup ako generálny manažér Anaheimu (2007). Bol aj generálnym manažérom vo Vancouveri 2010, keď USA vybojovali olympijské striebro. Ako GM alebo prezident hokejových operácii pracoval vo viacerých kluboch NHL.

King-Crowleyová pomohla Spojeným štátom k zisku olympijského zlata v roku 1998 a bola aj pri medailových úspechoch v rokoch 2002 (striebro) a 2006 (bronz). Murphy je jedným z ôsmich arbitrov a iba jedným z dvoch Američanov, ktorý rozhodovali viac ako 2000 zápasov v základnej časti NHL. Šancu dostal aj v deviatich finálových dueloch. Informáciu priniesla agentúra AP.

Viac o téme: Dustin Brown Jamie Langenbrunner King-Crowleyová Brian Murphy
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy