Ukrajina v azyle zaskočila favorita z Anglicka, gólostroj Švédov a senzačný bod Andory

Hráči Ukrajiny oslavujú gólHráči Ukrajiny oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Czarek Sokolowski)

WROCLAW - Futbalisti Anglicka stratili prvé body v kvalifikácii ME 2024. V sobotňajšom šlágri C-skupiny len remizovali vo Vroclave s Ukrajinou 1:1, no naďalej vedú tabuľku s trinástimi bodmi.

V sobotňajšom šlágri C-skupiny len remizovali vo Vroclave s Ukrajinou 1:1, no naďalej vedú tabuľku s trinástimi bodmi. Favorit prehrával od 26. minúty, keď sa presadil Oleksandr Zinčenko, ešte do polčasu vyrovnal Kyle Walker.

Ukrajinci boli v prvom polčase aktívnejší a boli za to odmenení otváracím gólom. Predviedli skvelú kombinačnú akciu, keď Viktor Cygankov vysunul na pravom krídle Juchyma Konopľu, ktorý našiel pred bránkou hráča Arsenalu Londýn a ten nezaváhal.

Ukrajina má ešte zápas k dobru

Albiónu sa dlho nedarilo presadiť sa v útoku. Favorit však gólovo udrel v 41. minúte. Kapitán Harry Kane našiel dlhou prihrávkou obrancu Manchestru City a ten si vo svojom 77. stretnutí za Anglicko otvoril strelecký účet.

Bukayo Saka s loptou Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Czarek Sokolowski)

Po prestávke mal najväčšiu šancu Bukayo Saka, ale brankár Georgij Buščan vytlačil jeho pokus na hornú žrď. Mužstvo Garetha Southgatea tak prišlo o stopercentnú bilanciu. Ukrajine patrí druhá priečka so siedmimi bodmi, ale má zápas k dobru.

Estónsko dostalo domáci debakel

Belgicko potvrdilo úlohu favoritov a v F-skupine a zvíťazilo v Baku nad domácim Azerbajdžanom 1:0. Jediný gól stretnutia zaznamenal v 38. minúte Yannick Carrasco. Johan Bakayoko získal loptu na súperovej polovici a svojou strelou trafil Carrasca, od ktorého sa odrazila do bránky.

Mužstvo Domenica Tedesca s desiatimi bodmi poskočilo na prvé miesto tabuľky. Druhé je s rovnakým počtom bodov Rakúsko, ktoré má horšie skóre. Švédi potvrdili tretiu priečku hladkým triumfom na ihrisku Estónska 5:0. Hostia rozhodli už v prvom polčase, keď sa postupne presadili Viktor Gyökeres, Dejan Kulusevski a Alexander Isak.

Andora uhrala remízu s Bieloruskom

V I-skupine sa podarilo zabodovať hráčom Andory, keď remizovali s Bieloruskom 0:0. Domácim patrí s dvoma bodmi posledné 6. miesto, Bielorusi sú so štyrmi bodmi na štvrtej priečke.