Sokolíci stoja pred ďalšou náročnou skúškou: Vieme, že nás čaká ťažký súper, ale...

Na snímke asistent trénera slovenskej futbalovej reprezentácie hráčov do 21 rokov Mário AuxtNa snímke asistent trénera slovenskej futbalovej reprezentácie hráčov do 21 rokov Mário Auxt Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

BRATISLAVA - Slovenskú futbalovú reprezentáciu do 21 rokov čaká v pondelok o 18.00 h vo Velje druhý prípravný zápas septembrového asociačného termínu. Proti rovesníkom z Dánska chcú byť Slováci aktívni v hre s loptou a vytvárať si gólové šance. V prvom septembrovom súboji prehrali na pôde Česka 0:2.

"Naštudovali sme si Dánov a ich štýl hry je veľmi futbalový. Hrajú veľmi kompaktne a sú veľmi nebezpeční smerom dopredu. Ak sa im v tomto vyrovnáme, môžeme ich prekvapiť. Vieme, že nás čaká ťažký super, no my sa pozeráme na seba. Chceme dobre pracovať v defenzíve a eliminovať kvalitu Dánov, aby sa nedostávali do gólových príležitostí," uviedol pre futbalsfz.sk asistent trénera Mário Auxt.

V tíme Dánska sú viacerí hráči, ktorí už majú skúsenosti s najlepšími európskymi súťažami. Naposledy podľahli v ich úvodnom zápase septembrového zrazu Francúzsku 1:4. V kvalifikácii ME 2025 už stihli odohrať dve stretnutia. V júni zdolali Litvu 2:1 a s Walesom remizovali 2:2.

"Pozreli sme si aj zápas s Francúzskom, ale viac sme čerpali z duelu s Walesom. Ten nám ukázal, čím by sme mohli Dánov prekvapiť," konštatoval Auxt. Reprezentácia do 21 rokov pricestovala do Dánska v sobotu poobede a po prílete stihli "sokolíci" ešte tréning.

Obranca Samuel Bagín si pripísal proti Česku prvý štart za dvadsaťjednotku, nastúpil v stopérskej dvojici s Adamom Obertom.

"Úprimne, nečakal som, že dostanem hneď šancu a hneď v základe. Pocity boli dobré a boli by ešte lepšie, keby sme uspeli. Musíme naďalej trénovať a víťazstvo určite príde, možno už proti Dánsku," povedal.

Devätnásťročný hráč AS Trenčín očakáva ťažký zápas: "Kvalita Dánov bude vysoká. Na medzinárodnej úrovni už sa nenájde slabý súper. Budeme sa sústrediť na seba, aby sme podali, čo najlepší výkon a vyhrali."

Viac o téme: Slovensko 21 Mário Auxt Dánsko 21
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy