Podozrivý z napadnutia viacerých žien: Manchester United rozhodol o osude Antonyho

Brazílsky krídelník AntonyBrazílsky krídelník Antony Zdroj: SITA/AP/Alberto Pezzali

MANCHESTER - Brazílsky futbalový útočník Antony zostane kvôli podozreniu z napadnutia viacerých žien nejaký čas mimo káder Manchestru United. Anglický klub uviedol, že dvadsaťtriročný hráč sa k tímu po reprezentačnej prestávke nepripojí a bude sa zaoberať obvinením z násilia.

"Manchester United si je vedomý obvinení proti Antonymu. Hráči, ktorí nehrali reprezentačné zápasy, sa v pondelok vrátia k tréningu. S Antonym sme sa však dohodli, že svoj návrat odloží na neurčito, aby mohol reagovať na obvinenia," uviedli predstavitelia United v oficiálnom vyhlásení.

Antony bol vyradený z brazílskej reprezentácie pre aktuálne dva kvalifikačné zápasy o postup na majstrovstvá sveta po tom, ako polícia začala vyšetrovať tvrdenia jeho bývalej priateľky Gabriely Cavallinovej, že ju fyzicky napadol. Antony to poprel.

"Dohodli sme sa s Manchestrom United, že nebudem pri tíme, aby som nerozptyľoval svojich spoluhráčov. Chcem zdôrazniť svoju nevinu v záležitostiach, z ktorých som obvinený, a budem plne spolupracovať s políciou, aby pravda vyšla najavo. Teším sa, že sa čo najskôr vrátim na ihrisko," uviedol Antony.

Prípad vyšetrujú polícia v Brazílii i Manchestri. Antonyho odvtedy obvinili z fyzického napadnutia ešte dve ďalšie ženy. Futbalista nebol zatknutý ani obvinený.

Viac o téme: Manchester United Brazília Antony
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy