VIDEO Vajdov nástupca vytasil veľké vyhlásenie: Čo povedal o triumfe Novaka Djokoviča?

Tím srbského tenistu Novaka Djokoviča, vpravo tréner Goran IvaniševičTím srbského tenistu Novaka Djokoviča, vpravo tréner Goran Ivaniševič Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - Kouč Novaka Djokoviča po víťaznom finále na US Open a zisku 24. grandslamového titulu povedal, že jeho triumf považuje za najväčší úspech v športovej histórii.

Goran Ivaniševič, sám bývalý skvelý tenista, nie je prekvapený, že aj v 36 rokoch má Djokovič hlad a túžbu ďalej posúvať tenisové rekordy. V rozhovore s novinármi tiež vzdal hold jeho dlhoročným rivalom.

"Je to víťaz. A človek, ktorý sám seba neustále motivuje," uviedol 51-ročný Chorvát Ivaniševič, ktorý koučuje Djokoviča piaty rok. "Keď mu poviete, že niečo nedokáže, je to ešte horšie. Dokáže vám, že to ide. Žiadne výhovorky. Vždy sa snaží nájsť cestu k víťazstvu. Bojuje, nevzdáva sa, aj keď sa napríklad necíti dobre alebo je zranený," popísal.

Djokovič v nedeľu večer newyorského času po trojsetovom víťazstve nad Daniilom Medvedevom z Ruska vyrovnal 24. grandslamovým titulom absolútny rekord Austrálčanky Margaret Courtovej. Dnes sa tiež vrátil na čelo svetového rebríčka a načne v ňom už 390. týždeň.

"Mal šťastie, že počas kariéry mal súperov ako Rogera Federera alebo Rafu Nadala. Stále na seba tlačili a vzájomne sa posúvali ďalej a ďalej," povedal Ivaniševič. Táto trojica dominovala mužskému tenisu posledné dve dekády a spoločne ovládla 66 grandslamov. Nadal ich vyhral 22, ale budúci rok chce kariéru ukončiť, Federer už nehrá a zastavil sa na dvadsiatich trofejách.

Djokovičova túžba vylepšovať históriu neutícha. "Užíva si to. Miluje výzvy. Keby vyhral 25. (grandslam), povie si, prečo nie 26.? Vždy je ešte ďalší," vyhlásil.

"Stará sa o svoje telo. Stará sa o všetko, o každučký detail. Musí byť perfektný, pripravený. A na kurte nie je nikdy spokojný. Neviem, či je toto dobre, alebo zle. Pre nás to dobré nie je," dodal so smiechom kouč staronového šampióna nielen US Open.

Viac o téme: Rafael Nadal Roger Federer Goran Ivaniševič Novak Djokovič US Open Marián Vajda
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/US Open Tennis Championships
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy