Bizarnosť roka 2023 v priamom prenose: Tenistky chceli hrať, ale organizátori povedali nie

Česká tenistka Linda FruhvirtováČeská tenistka Linda Fruhvirtová Zdroj: SITA/AP/Asanka Brendon Ratnayake

OSAKA - Osemnásťročná česká tenistka Linda Fruhvirtová prehrala na okruhu WTA ôsmy zápas v rade.

Štvrtá nasadená česká reprezentantka podľahla na turnaji v Osake v dohrávke zápasu prvého kola, ktorý bol v pondelok prerušený za stavu 1:1 na sety kvôli tme, Britke Harriet Dartovej 5:7, 7:5, 2:6.

Prvý set vyhrala Dartová v pondelok za 68 minút, druhý rovnakým pomerom získala po takmer hodine a pol Fruhvirtová. Lepšie vstúpila aj do dnešného pokračovania a ujala sa vedenia 2:0, ďalšie hry už ale proti 161. hráčke sveta nepridala. Celkom na kurte obe súperky strávili takmer tri a pol hodiny.

Jediná česká zástupkyňa v Japonsku Fruhvirtová by ešte dnes mala nastúpiť do štvorhry.

Viac o téme: Hariett Dartová Linda Fruhvirtová WTA Osaka