FOTO Zlatí chlapci už dorazili domov a nestačili sa diviť: Ohromenie a vrelá vďaka za podporu

Príchod nemeckých zlatých chlapcov na rodnú hruduPríchod nemeckých zlatých chlapcov na rodnú hrudu Zdroj: SITA/AP/Michael Probst

FRANKFURT NAD MOHANOM - Nemeckým  basketbalistom sa dostalo v utorok vrelého privítania po návrate z MS. V nedeľu v Manile vybojovali pre krajinu vôbec prvý titul, keď vo finále zdolali Srbsko 83:77. Vybojovali si aj miestenku na olympijské hry do Paríža.

Nemeckým  basketbalistom sa dostalo v utorok vrelého privítania po návrate z MS. V nedeľu v Manile vybojovali pre krajinu vôbec prvý titul, keď vo finále zdolali Srbsko 83:77. Vybojovali si aj miestenku na olympijské hry do Paríža.

Mužstvo na čele s kapitánom Dennisom Schröderom privítalo viac ako 1000 fanúšikov. Prítomní boli aj prezident Nemeckej konfederácie olympijských športov (DOSB) Ulrich Weikert a  ministerka vnútra Nancy Faeserová, ktorá má v portfóliu aj šport.  "Čoskoro je tu Paríž. A po ňom vás tu chcem vidieť znova," povedal Weikert pre DPA.

Tím si však chce užívať tento úspech a tréner Gordon Herbert podľa vlastných slov ešte vôbec nemyslel na olympiádu. "Nikdy by som nečakal, že príde toľko ľudí. Som ohromený. Ďakujeme za podporu. Dúfam, že mnoho detí aj dospelých začne hrať basketbal," povedal Schröder, ktorý sa stal na šampionáte v Manile najužitočnejším hráčom turnaja.

Viac o téme: Nemecko Frankfurt nad Mohanom MS v basketbale 2023
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy