Proti Ekvádoru striedal a teraz vôbec nenastúpil: Čo sa deje s Leom Messim?

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA/AP/Gustavo Garello

LA PAZ - Kapitán argentínskych majstrov sveta Lionel Messi vynechal utorkový zápas kvalifikácie majstrovstiev sveta v Bolívii.

Tridsaťšesťročná hviezda Interu Miami sa po dueli s Ekvádorom minulý týždeň sťažovala na únavu z nabitého programu a tréner Lionel Scaloni ho nezaradil ani medzi náhradníkov. Stretnutie sa hralo vo vysokej nadmorskej výške vyše 3000 metrov v La Paze a Argentínčania aj bez najväčšej hviezdy zvíťazili 3:0.

Sedemnásobný držiteľ Zlatej lopty sa už nezúčastnil pondelkového tréningu, presedel ho na lavičke vedľa trénera a spoločne sledovali prípravu tímu, ktorý si zvyká na náročné podmienky. Už v nedeľu Scaloni vyhlásil, že otázku Messiho štartu nechá otvorenú až do poslednej chvíle a do nominácie ho nezaradil.

V prvom reprezentačnom súťažnom stretnutí od zisku titulu majstra sveta v Katare Messi minulý týždeň rozhodol gólom z priameho kopu o výhre Argentíny 1:0 nad Ekvádorom. V La Paze v minulosti nastúpil proti Bolívii na 11 zápasov, ani raz sa ale nepresadil.

Zatiaľ sa na čele historického poradia najlepších strelcov juhoamerickej kvalifikácie delí o vedenie s Luisom Suárezom z Uruguaja, s kamarátom z pôsobenia v Barcelone, majú bilanciu 29 gólov.

V Bolívii sa tentoraz postarali o výhru Enzo Fernández a Tagliafico, ktorí po Di Maríových asistenciách skórovali pred prestávkou, a v druhom polčase González. Domáci hrali od 39. min bez vylúčeného Roberta Fernándeza.

Viac o téme: Lionel Messi Argentína Bolívia