Škrtel a Ďurica varujú mladého Suslova: Úprimný odkaz, ktorý by si mal vziať k srdcu

Tomáš Suslov v reprezentačnom dreseTomáš Suslov v reprezentačnom drese Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovenskí futbalisti splnili v pondelok na Tehelnom poli jasnú úlohu favorita a zo zápasu s Lichtenštajnskom si odniesli tri body.

Reprezentanti nadviazali na sympatický piatkový výkon proti Portugalsku (0:1) a získali si priazeň fanúšikov, ktorí ích po oboch zápasoch odmenili veľkým potleskom. Po víťazstve nad Lichtenštajnskom (3:0) sa však rozprúdila debata o Tomášovi Suslovovi. Ten proti Portugalsku naskočil z lavičky náhradníkov, ale pre 21-ročného hráča to nebol práve najvydarenejší večer.

Bývalí slovenskí reprezentanti Martin Škrtel a Ján Ďurica sa v pozápasovom štúdiu Sport 1 vyjadrili na adresu spomínaného Suslova, ktorý momentálne prežíva náročné obdobie.

"Tomáš je hráč, ktorý má obrovský potenciál. Zaradil by som ho do kategórie, v ktorej boli aj Vlado Weiss alebo Miroslav Stoch. Sú niektoré veci, ktoré sa týkajú charakteru. Tomáš Suslov by možno mal mať viac pokory a viac dávať futbalu. Keď si dá priority, čo chce dosiahnuť, kam to chce dotiahnuť a začne na tom tvrdo pracovať nielen fyzicky, ale aj v hlave, tak som presvedčený, že má našliapnuté na krásnu kariéru. Všetko závisí len od neho," uviedol Ďurica.

Svoj názor na ofenzívneho záložníka vyjadril aj Martin Škrtel: "potenciál, ale bohužiaľ, nielen pre neho, ale aj pre národný tím ho zatiaľ nenaplnil. Jeho meno sa skloňuje skôr s udalosťami mimo ihriska. Dostal sa do neľahkej situácie, ale všetko je na ňom. Budem mu držať palce, aby sa vrátil na správnu cestu. On sám si musí uvedomiť, že to, čo sa deje okolo neho, nie je asi to, čo by chcel aj on sám.

Namiesto toho, aby ho fanúšikovia oslavovali a skandovali jeho meno, pretože potenciál na to má, tak sa o ňom objavujú mimofutbalové správy, čo nie je dobré. V prvom rade je to na ňom. V tíme sú Milan Škriniar, Stano Lobotka, Peter Pekarík, Juro Kucka a ďalší, ktorí mu určite radi pomôžu a poradia. Môže to byť aj rodina alebo kamaráti, aj keď tí majú niekedy dosť zlý vplyv. Mal by vyhľadať ľudí, o ktorých si myslí, že by mu mohli pomôcť," uzavrel Škrtel.

Viac o téme: Martin Škrtel Ján Ďurica Slovensko Tomáš Suslov Francesco Calzona
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy