Ukáž mi fotky v tvojom telefóne! Hráč NHL obvinil slávneho trénera, ten musel reagovať

Mike Babcock sa vracia do NHL, absolvoval prvú tlačovú konferenciu ako nový tréner ColumbusuMike Babcock sa vracia do NHL, absolvoval prvú tlačovú konferenciu ako nový tréner Columbusu Zdroj: SITA/AP/The Columbus Dispatch/Kyle Robertson

COLUMBUS - Kanadský hokejový tréner Mike Babcock sa ohradil voči informáciám o narušení súkromia svojich hráčov.

Nový kouč Columbusu Blue Jackets vyhlásil, že neurobil nič zlé, keď ich požiadal, aby mu ukázali fotografie zo svojich telefónov. Reagoval tak na obvinenia Paula Bissonnetteho v jeho podcaste "Spittin Chiclets".

Tridsaťosemročný bývalý hokejista Pittsburghu Penguins a Arizony Coyotes dostal informáciu od anonymného hráča o tom, že Babcock nútil svojich háčov, aby mu ukazovali fotografie v ich mobiloch a potom ich premietal na väčšej televíznej obrazovke. Bissonnette prezradil, čo mal Babcock povedať kapitánovi Booneovi Jennerovi: "Ukáž mi fotky v tvojom telefóne. Chcem vedieť, aký si človek."

Hrubé skreslenie stretnutí?

Babcock a Jenner to v spoločnom vyhlásení podľa oficiálnej stránky Blue Jackets označili za hrubé skreslenie týchto stretnutí.

"Na stretnutí s hráčmi som ich požiadal, aby zdieľali cez ich telefón rodinné fotografie ako súčasť procesu spoznávania sa. Spôsob, akým to bolo vykreslené v podcaste, bol úplne nepresný," povedal Babcock a zareagoval aj Jenner, ktorý uviedol, že stretnutie bolo dobrým začiatkom jeho vzťahu s trénerom: "Opýtal sa, či mám fotografie svojej rodiny a ja som sa s ním o niektoré rád podelil."

Zástupca komisára NHL Bill Daly uviedol, že vedenie zámorskej súťaže aj hráčska asociácia situáciu preskúmali a nezistili nič zlé. Babcock naposledy trénoval v profilige v sezóne 2019/2020.

Na striedačke Columbusu nahradil Brada Larsena, ktorého klub odvolal v apríli. Stal sa deviatym trénerom v histórii Blue Jackets a jeho zverencom je aj slovenský obranca Samuel Kňažko. Informovala o tom agentúra AP.

Viac o téme: Columbus Blue Jackets Mike Babcock Boone Jenner Paul Bissonnette
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy