Ukázal sa a získal zmluvu: Skvelé správy pre syna slovenskej hokejovej legendy

Slovenský obranca Rayen Petrovický Slovenský obranca Rayen Petrovický Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

LIBEREC - Slovenský hokejový obranca Rayen Petrovický uspel na skúške v extraligovom Liberci a s klubom zo severu Česka podpísal trojročnú zmluvu.

Dvadsaťjedenročný syn majstra sveta z roku 2002 Róberta Petrovického a vnuk bývalého trénera českej i slovenskej reprezentácie Vladimíra Vůjtka zamieril následne na hosťovanie do prvoligového Vsetína a pod Ještedom bude mať možnosť hrať na striedavý štart. Informoval o tom oficiálny web Bielych Tigrov.

"Rayen nás svojím prístupom v prípravnom období zaujal a vidíme v ňom potenciál do budúcnosti. Preto sme sa rozhodli uzavrieť s ním zmluvu. Avšak v aktuálnej sezóne by u nás nemal adekvátne vyťaženie, a tak mu bolo vybavené hosťovanie v prvoligovom Vsetíne," povedal hlavný tréner Liberca Filip Pešán. Petrovický na začiatku prípravy odohral za Bielych Tigrov tri zápasy a strelil dva góly.

Minulú sezónu začal Petrovický v slovenskej extralige v Trenčíne a v 11 zápasoch si pripísal jednu asistenciu. V troch dueloch nastúpil aj v druhej najvyššej súťaži za Topoľčany a zaznamenal tiež jednu prihrávku.

Vo februári zamieril do druhej najvyššej fínskej ligy do tímu Joensuun Kekko-Pojat, za ktorý v 17 stretnutiach vrátane play-off nazbieral gól a šesť asistencií. Predtým osobil v inom fínskom celku TUTO Hockey, kde hral za juniorku a potom aj v druhej najvyššej súťaži.

V českej extralige pôsobí od tejto sezóny Rayenov otec Róbert, ktorý sa stal v Olomouci asistentom trénera Jána Tomajka.

Viac o téme: Vladimír Vůjtek Róbert Petrovický Bílí Tygři Liberec HC Vsetín Filip Pešán Rayen Petrovický
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/Bílí Tygři Liberec
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy