Padnúť musia aj ďalšie hlavy: Bojkot futbalovej reprezentácie myslia smrteľne vážne!

Luis RubialesLuis Rubiales Zdroj: SITA/AP//Real Federación Espaňola de Fútbol/Europa Press

MADRID - Kvôli afére s pobozkaním futbalovej majsterky sveta Španielky naďalej odmietajú hrať za reprezentáciu.

Aj po rezignácii zväzového šéfa Luisa Rubialesa a vyhodení kouča žiadajú ďalšie personálne zmeny vo vedení zväzu a reformy. Na konci septembra hráčky pritom čakajú dva zápasy v Lige národov a nová trénerka má dnes oznámiť nomináciu. Navyše Rubiales vypovedá na súde k bozku hráčky pri ceremoniáli po zisku titulu v Sydney. Záložníčka Jenni Hermosová na neho podala trestné oznámenie.

Reprezentovať odmietlo nielen 23 futbalistiek, ktoré v Austrálii vybojovali historický úspech pre španielsky ženský futbal, ale aj ďalšie desiatky možných adeptiek reprezentačného dresu. Nová trénerka Montse Toméová je v prekérnej situácii.

Podľa listu Mundo Deportivo hráčky požadujú, aby po Rubialesovi rezignovali aj ďalší, napríklad generálny sekretár Andreu Camps a celé tlačové oddelenie, ktoré podľa nich vložilo Hermosovej do úst slová, ktoré nikdy nepovedala.

Rubiales tvrdí, že v eufórii po vyhranom finále išlo o konsenzuálny bozk, Hermosová to však poprela. Za sexuálne napadnutie môže byť odsúdený až na štyri roky väzenia. Nové vedenie zväzu následne trénera víťazného tímu z MS Jorgeho Vildu odvolalo.

Viac o téme: Španielsko Luis Rubiales
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/ALL WOMEN football updates - Pundits
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy