Vedúci gól Kanea vyšiel navnivoč: Bayern usmrtila v šlágri kola penalta zo záveru stretnutia

Harry Kane a Edmond Tapsoba v súboji o loptuHarry Kane a Edmond Tapsoba v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalisti Leverkusenu v šlágri 4. kola nemeckej ligy remizovali 2:2 na ihrisku obhajcov titulu Bayernu Mníchov.

V súboji dvoch doteraz stopercentných tímov zariadil hosťom bod vo štvrtej minúte nadstavenia z penalty Exequiel Palacios. Pri vyrovnávacej trefe bol aj český striedajúci reprezentačný útočník Adam Hložek, ktorý prišiel na ihrisko v 90. minúte. Jeho spoluhráč Matej Kováč sa do brány Leverkusenu opäť nedostal.

Oba celky zostanú na čele aj po dohraní kompletného kola. Prvú priečku drží Leverkusen vďaka lepšiemu skóre.

Zápas gólovo otvoril v siedmej minúte domáci útočník Kane, ktorý si našiel tečovaný center z rohového kopu a na zadnej tyči sa hlavou nezmýlil. Anglický kanonier dal 300. gól v profesionálnej kariére, na jubilejný gól potreboval 505 zápasov. V drese Bayernu sa po letnom prestupe z Tottenhamu presadil po štvrtýkrát. V 24. minúte vyrovnal precíznou strelou z priameho kopu obranca Grimaldo.

V ďalšom priebehu atraktívneho duelu mali oba celky množstvo šancí na ďalšie góly. Bayern sa priblížil víťazstvu v 86. minúte po Goretzkovom zásahu, chvíľu predtým trafil na druhej strane Wirtz tyč. V nastavení ale Davies sfauloval v pokutovom území Hofmanna a nariadenú penaltu premenil Palacios, hoci Ulreich vystihol smer strely.

Leverkusen neprehral s bavorským veľkoklubom druhýkrát za sebou a tretíkrát z posledných štyroch vzájomných ligových stretnutí.