VIDEO Česko má obrovskú šancu na dokonalú vec: Stačia už iba dva kroky

Barbora KrejčíkováBarbora Krejčíková Zdroj: Profimedia

SAN DIEHO - Česká tenistka Barbora Krejčíková si na turnaji v San Diegu zahrá o titul. V semifinále porazila 3:6, 7:5 a 6:2 Danielle Collinsovú. Jej finálovou súperkou bude ďalšia Američanka Sofia Keninová.

Dvadsaťsedemročná Krejčíková sa bude navyše v Kalifornii usilovať o titul tiež vo štvorhre, v ktorej spolu s Kateřinou Siniakovou v semifinále vyradili 6:4 a 7:5 japonsko-indonézsku dvojicu Miju Katóová, Aldila Sutjiadiová.

Krejčíkovej úvod zápasu s Collinsovou nevyšiel. Štvrtá nasadená hráčka prehrala prvý set a do druhého vstúpila strateným podaním. Servis si ale dokázala vziať späť a ďalším brejkom za stavu 6:5 si vynútila tretie dejstvo.

V nej už mala Krejčíková navrch a postúpila do jedenásteho finále vo dvojhre v kariére. Víťazka French Open z roku 2021 doteraz na okruhu WTA získala šesť titulov, naposledy triumfovala tento rok vo februári v Dubaji.

Vo štvorhre Krejčíková so Siniakovou potvrdili úlohu prvého nasadeného páru a na ceste do finále nestratili ani set. Česká dvojica si zahrá o pätnásty spoločný titul vrátane siedmich grandslamových triumfov.

Viac o téme: Kateřina Siniaková Danielle Collinsová Barbora Krejčíková Sofia Keninová Southern California Open