Fanúšikov Manchestru môže aj šľak trafiť: Hanebná potupa pred domácim publikom!

Mohamed Salah a Andrew Robertson oslavujú gól LiverpooluMohamed Salah a Andrew Robertson oslavujú gól Liverpoolu Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

WOLVERHAMPTON - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotňajšom zápase 5. kola Premier League na ihrisku West Hamu 3:1 a pripísali si piaty triumf za sebou.

Obhajcovia titulu sú s 15 bodmi na čele tabuľky, druhý je Tottenham, ktorý v nadstavenom čase otočil duel so Sheffieldom United.

Tretí Liverpool má rovnako trinásť bodov, o jeden menej má Brighton, ktorý sa vyšvihol na štvrtú priečku vďaka triumf nad Manchestrom United 3:1.

West Ham sa na domácej pôde ujal vedenia v 36. minúte, keď sa presadil James Ward-Prowse, no vedenie mu vydržalo len do prvej minúty druhého polčasu. Vtedy vyrovnal Jeremy Doku a v záverečnej štvrťhodine strhli víťazstvo na stranu hostí Bernardo Silva a Erling Haaland.

Bernardo Silva a Erling Galéria fotiek (11) Radujúci sa hráči Manchestru City Zdroj: SITA/AP/Kin Cheung
Obrat predviedol aj Liverpool

Aj Liverpool dokázal otočiť zápas na ihrisku súpera a pripísali si štvrtý triumf za sebou. Na pôde Wolverhamptonu Wanderers nezačal najlepšie, keď už v 7. minúte inkasoval po strele Hwanga Hee-Chana, no od druhého polčasu mal duel pevne vo svojich rukách.

Liverpoolčania otočili skóre po góloch Codyho Gakpa, Andrewa Robertsona a Harveyho Elliotta. Trojbodový zápis režíroval Mohamed Salah, ktorý prihral na všetky tri zásahy.

Andrew Robertson a jeho Galéria fotiek (11) Andy Robertson jasá, za ním Darwin Nuñéz Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira
Brighton skolil United

Skvelý vstup do sezóny potvrdil Brighton, ktorý vyhral na Old Trafforde 3:1. Jeho góly dali Danny Welbeck, Pascal Gross a Joao Pedro, za domácich zaznamenal čestný úspech francúzsky mladík Hannibal Mejbri. Manchester je so šiestimi bodmi až dvanásty.

Kohúti mali namále

Tottenham vyhral nad Sheffieldom United 2:1, keď dal oba góly hlboko v nadstavenom čase druhého polčasu. Domáci síce mali viac z hry aj viac šancí, ale v 76. minúte inkasovali po zásahu Gustava Hamera. Tri body im zachránili Richarlison a Dejan Kulusevski.

Druhý triumf v sezóne dosiahol Fulham, ktorý doma zdolal nováčika Luton 1:0, ten ešte nezískal ani bod. Slovenský brankár Marek Rodák sedel na lavičke náhradníkov Fulhamu. Aston Villa v závere otočila zápas s Crystal Palace a vyhrala 3:1, keď skórovala v 88., 90.+8 a 90.+10 minúte. V stretnutiach v Aston Ville a Tottenhame sa v druhých polčasoch hralo viac ako 15 minút po riadnom hracom čase.

Newcastle United zdolal doma Brentford 1:0 a ukončil šnúru troch prehier. Slovenský brankár Martin Dúbravka sedel na lavičke náhradníkov.

Premier League -5. kolo :

Wolverhampton Wanderers - Liverpool Fc 1:3 (1:0)
Góly: 7. Hwang - 55. Gakpo, 85. Robertson, 90.+1 Elliott

Aston Villa - Crystal Palace 3:1 (0:0)
Góly: 88. Duran, 90.+8 Duglas Luiz (z 11m), 90.+10 Bailey - 48. Edouard

Fulham FC - Luton Town 1:0 (0:0)
Gól: 65. Carlos Vinicius
/Rodák sedel na lavičke Fulhamu/

Manchester United - Brighton & Hove Albion 1:3 (0:1)
Góly: 73. Mejbri - 20. Welbeck, 53. Gross, 71. Joao Pedro

Tottenham Hotspur - Sheffield United 2:1 (0:0)
Góly: 90.+8 Richarlison, 90.+11 Kulusevski - 74. Hamer, ČK: 90.+14 McBurnie (Sheffield)

West Ham United - Manchester City 1:3 (1:0)
Góly: 36. Ward-Prowse - 46. Doku, 76. Silva, 86. Haaland

Newcastle United - FC Brentford 1:0 (0:0)
Gól: 64. Wilson (z 11m)
/Dúbravka sedel na lavičke Newcastlu/

Viac o téme: Manchester United Wolverhampton Wanderers Manchester City Mohamed Salah Liverpool FC Brighton & Hove Albion F.C.