VIDEO Francúz Cavagna vyhral Okolo Slovenska: Posledná etapa korisťou jeho tímového kolegu

Dánsky cyklista Kasper Asgreen (Soudal QuickStep) víťazí v záverečnej piatej etape 67. ročníka medzinárodných etapových cyklistických pretekov Okolo Slovenska z Hlohovca do PúchovaDánsky cyklista Kasper Asgreen (Soudal QuickStep) víťazí v záverečnej piatej etape 67. ročníka medzinárodných etapových cyklistických pretekov Okolo Slovenska z Hlohovca do Púchova Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

PÚCHOV - Francúzsky cyklista Remi Cavagna sa stal celkovým víťazom 67. ročníka pretekov Okolo Slovenska. Jazdec tímu Soudal QuickStep si obliekol žltý dres po úvodnej etape a udržal si ho až do cieľa v Púchove. Záverečnú piatu etapu vyhral Dán Kasper Asgreen taktiež z tímu Soudal QuickStep.

Belgickej stajni vyšiel záverečný deň vynikajúco, keď ovládla celé pódium. Druhý skončil Bert van Lerberghe a tretí Tim Merlier. Pretekári QuickStepu získali celkový triumf piatykrát z upynulých šiestich ročníkov, ich hegemóniu narušil iba Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) v roku 2021. Dvadsaťosemročný Cavagna si pripísal trináste víťazstvo v kariére.

Nedeľňajšia etapa merala 183,5 km a viedla z Hlohovca do Púchova. Na trase boli tri vrchárske a dve šprintérske prémie. Od úvodu sa útočilo a únik dňa sa vytvoril po siedmich kilometroch, keď sa odtrhli Charles Quarterman (Corratec), Jasper Haest (VolkerWessels) a Aaskov Jeppe Pallesen (HRE Mazowsze Serce Polski). Onedlho si vytvorili trojminútový náskok pred pelotónom, ktorý viedli pretekári QuickStepu. Tí postupne sťahovali stratu a 90 km pred cieľom mal balík manko už len minútu a pol.

Trojica z úniku zbierala všetky body na vrchárskych prémiách, no bodkovaný dres si Milan Vader z Jumba zabezpečil už v sobotu. Asi 45 km pred cieľom mal defekt Matúš Štoček, ale rýchlo sa vrátil do skupiny. Pelotón medzitým stiahol manko na minimum a 21 km pred páskou dostihol trojicu. K hromadnému finišu nakoniec neprišlo, keďže Asgreenovi vyšiel únik asi 300 metrov pred cieľom a vyhral o dve sekundy pred pelotónom. Na pódiu ho doplnili tímoví kolegovia van Lerberghe a Merlier a spečatili tak víťazný deň QuickStepu.

Za najbojovnejšieho pretekára etapy vyhlásili Haesta, najbojovnejším jazdcom 67. ročníka sa stal Thibaut Pinot (Groupama - FDJ).