VIDEO Podľa hesla každý si zaslúži druhú šancu: Mladá hviezda Manchestru opäť v súťažnom dianí

Mason Greenwood v drese Getafe CFMason Greenwood v drese Getafe CF Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MADRID - Futbalisti Realu Madrid v 5. kole španielskej ligy doma otočili vývoj zápasu so San Sebastianom a výhrou 2:1 si udržali stopercentnú bilanciu. Tabuľku vedú o dva body pred obhajcom titulu a svojim veľkým rivalom Barcelonou.

Real Sociedad šiel do vedenia už v piatej minúte, keď Barrenetxea na dvakrát usmernil Kubov center za chrbát brankára Arrizabalagy. "Biely balet" vyrovnal 40 sekúnd po prestávke. Garcíovu strieľanú prihrávku poslal do ľavého horného rohu bránky strelou z prvého dotyku Valverde. Uruguajský stredopoliar sa presadil prvýkrát v sezóne. Po necelej hodine hry dokonal obrat hlavou Joselu. Aj pri jeho trefe asistoval García.

Žiadny tím z piatich najlepších európskych líg nezískal v tejto sezóne viac bodov zo zápasov, v ktorých prehrával, než Real Madrid. Zverenci trénera Ancelottiho v stredu začnú svoje ťaženie Ligou majstrov proti Unionu Berlín a budúci víkend zavítajú na pôdu Atlética k madridskému derby.

Rafael Nadal na zápase Galéria fotiek (17) Real Madrid zvíťazil i pred zrakom Rafu Nadala Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

Bývalý dlhoročný hráč Realu Sergio Ramos dnes po 18 rokoch nastúpil za Sevillu, kde zahájil kariéru. Niektorí fanúšikovia Sevilly angažmán tridsaťsedemročného obrancu kritizovali, ale väčšina mu v zápase proti Las Palmas aplaudovala. Sevilla nad nováčikom vyhrala 1:0 a opustila pásmo zostupu, v ktorom bola po troch úvodných prehrách.

Víťazný debut na lavičke Villarrealu prežil tréner Pacheta, ktorý nahradil odvolaného Quiqueho Setiéna. Víťazstvo 2:1 nad Almeriou zaistil hlavičkou vo štvrtej nastavenej minúte Alexander Sörloth. Villarreal vyhral po dvoch porážkach, Almería zostala posledná.

Getafe zdolalo doma Osasunu 3:2, rozhodol o tom v 86. minúte srbský stredopoliar Nemanja Maksimovič. Prvý duel od januára 2022 odohral Mason Greenwood, anglický útočník nastúpil za Getafe na trávnik v 77. minúte. Vo februári tohto roka ho zbavili obvinení z napadnutia a pokusu o znásilnenie, z Manchestru United v lete putoval na hosťovanie do španielskeho klubu.

Mason Greenwood v drese Galéria fotiek (17) Hráči Getafe oslavujú, v popredí Mason Greenwood Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

La Liga - 5. kolo:

Getafe CF – CA Osasuna 3:2 (1:1)
Góly: 37. Mitrovič, 51. Carmona, 86. Maksimovič - 45. I. Muňoz, 57. Budimir (z 11m)