VIDEO Rímania znemožnili najslabší tím Serie A, vo Florencii gólová zábava so šťastným finišom

Big RomBig Rom Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

RÍM - Futbalisti AS Rím si pripísali prvé víťazstvo v novom ročníku Serie A. V súboji 4. kola deklasovali doma Empoli 7:0, dvoma gólmi k tomu prispel argentínsky útočník Paulo Dybala. Empoli je bez bodu posledné so skóre 0:12.

Cagliari a Udinese naďalej čakajú na prvé ligové víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. Ich vzájomný súboj v rámci 4. kola sa v nedeľu skončil bezgólovou remízou. Cagliari má zatiaľ na svojom konte dva a Udinese tri body za nerozhodné výsledky. V drese domácich nastúpil v 79. minúte na trávnik slovenský obranca Adam Obert.

Aj po štvrtom kole sú bez prehry hráči Lecce, ktorí remizovali na ihrisku Monzy 1:1. Luca Mazzitelli rozhodol dvoma presnými zásahmi o víťazstve Frosinone nad Sassuolom 4:2. Domáci prehrávali už o dva góly, za Sassuolo sa dvakrát v prvom polčase presadil Andrea Pinamonti. Fiorentina si doma poradila s Atalantou Bergamo 3:2, víťazný gól dal štvrťhodinu pred koncom Christian Kouame.

Serie A - 4. kolo:

Cagliari Calcio – Udinese Calcio 0:0
ČK: 90.+5 Wieteska (Cagliari)
/A. Obert (Cagliari) od 79. min/

Frosinone Calcio – US Sassuolo 4:2 (1:2)
Góly: 70. a 76. Mazzitelli, 45.+4 Cheddira (z 11m), 90.+6 Lirola - 7. a 24. Pinamonti

AC Monza – US Lecce 1:1 (1:1)
Góly: 24. Colpani – 3. Krstovič (z 11m)
ČK: 85. Caldirola - 55. Baschirotto

ACF Fiorentina – Atalanta Bergamo 3:2 (2:1)
Góly: 35. Bonaventura, 45. Martinez, 76. Kouame – 20. Koopmeiners, 53. Lookman

AS Rím – Empoli FC 7:0 (3:0)
Góly: 2. a 55. Dybala (prvý z 11m), 8. Sanches, 35. Grassi (vlastný), 80. Cristante (Belotti), 82. Lukaku, 86. Mancini

Viac o téme: ACF Fiorentina Cagliari Calcio AS Rím Atalanta Bergamo Romelu Lukaku Empoli FC Paulo Dybala US Lecce AC Monza Nikola Krstovič