VIDEO Slovenský útočník rozburácal tribúny, ale... Okuliar prehovoril aj o dopingu v jeho tíme

Oliver OkuliarOliver Okuliar Zdroj: Profimedia

HRADEC KRÁLOVÉ - Po jednom góle v prvej, druhej i tretej tretine. K tomu ešte asistencia, na druhej strane aj nepremenené trestné strieľanie a jedna trafená tyčka.

Veľký zápas odohral vo včerajšom stretnutí druhého kola extraligy královohradecký útočník Oliver Okuliar, ktorý zostrelil Liberec pri výhre 5:3 hetrikom. V rozhovore s novinármi ale vyjadril radosť predovšetkým z bodového zisku pre celé mužstvo.

VIDEO: Slovenský útočník Oliver Okuliar po výhre nad Libercom

Okuliar tak rýchlo oživil spomienky na skvelý dojem, ktorý v mužstve Mountfieldu zanechal už v minulom ročníku. Potvrdil, prečo sa v súvislosti s ním hovorilo o pozornosti klubov NHL. "Vyhrali sme, takže som spokojný s tromi bodmi. Hráme v dvadsiatich ľuďoch," reagoval však nesebecky po víťazstve nad Bielymi Tigrami.

Liberec hral, ale Okuliar dával góly

Plný ľad ho bol od samého úvodu. Strhujúcu partiu začal prvým gólom po 70 sekundách, vo štvrtej minúte nevyužil trestné strieľanie. Zásadný bol najmä jeho druhý gól na konci prostrednej časti, v ktorej Liberec domácich hokejistov prehrával.

"Nedostávali sme puky do hĺbky a Liberec otáčal hru. Mal viac šancí, v druhej tretine bol lepší. Tam nám zápas trochu ušiel. Našťastie sme sa dostali do vedenia osemnásť sekúnd pred koncom. Bol to dosť dôležitý gól," prikývol Okuliar.

Hetrik zakončil až v úplnom závere, pre zmenu šestnásť sekúnd pred treťou sirénou. Tentoraz trafil prázdnu libereckú bránku z vlastného pásma. "Nebol som pod tlakom, tak som to jednoducho skúsil. Je to aj o sebavedomí. Možno by som to tam v inom zápase nestrelil a len jednoducho vyhodil," uviedol.

Úplný finiš už si slovenský útočník mohol užívať. Fanúšikovia jeho meno kričali hneď niekoľkokrát - bezprostredne po góle a potom aj pri ďakovačke. "Sú skvelí a mám ich fakt rád. Veľmi si vážim, že ma takto vyvolávali a zatlieskali sme si spolu. Hlavne som rád, že sme im urobili radosť výhrou," odkázal hradecký hrdina večera.

Útok, ktorý bude strašiť súperov

Repríza marcového štvrťfinále vyšla celej jeho formácii. Tá sa postarala aj o víťazný gól Aleša Jergla, Alex Tamáši navyše skóroval v piatok v Brne. Zdá sa, že Tomáš Martinec hneď zkraja sezóny zložil útok, ktorý bude strašiť súperov.

"Máme štyri vynikajúce päťky, každý odvádza super prácu a potom prichádza výsledok. My sme dostali aj gól na 3:3, takže si nemyslím, že by to bolo až také super," oponoval Okuliar.

S krajanom Tamášim si však padol do oka. "V príprave sme spolu odohrali deväť zápasov, čo je dosť na to, aby sme sa zohrali. Je ale len začiatok sezóny, takže by som to nepreceňoval. Musíme byť stále pokorní a makať, o tom to je," nabádal.

Skvelý úvod, ale čo doping?

Druhý hradecký útok sa najvýraznejšou mierou postaral o dobrý vstup Mountfieldu do nového ročníka. Obhajcovia extraligového striebra porazili na úvod Kometu aj Liberec

"Vážime si šesťbodový štart. Do ďalších zápasov musíme ísť hlavne s pokorou," zopakoval Okuliar a sám ľahko naťukol aj hojne prepieranú tému dopingu.

Hradec Králové totiž čaká - a pravdepodobne ešte niekoľko mesiacov čakať bude - na možný trest v podobe bodového odpočtu. "Každý vie, že máme nejaký výkričník nad sebou, čo bude. Preto musíme vyhrávať a byť stopercentní," uzavrel Okuliar.

Viac o téme: Mountfield HK Oliver Okuliar TEHL
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Mountfield HK; FOTO: Twitter/Mountfield HK
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy