VIDEO Lietajúci muž, ktorého pozná celý svet: Futbalová legenda oslavuje už 60. narodeniny

Legenda medzi futbalovými žrďami - David SeamanLegenda medzi futbalovými žrďami - David Seaman Zdroj: Profimedia

LONDÝN - Fúzy, cop a inkasované góly z veľkej diaľky - tieto veci najviac preslávili anglického futbalového brankára Davida Seamana, ktorý 19. septembra oslávi šesťdesiate narodeniny.

S Anglickom získal na ME 1996 bronz, s Arsenalom vyhral v roku 1994 Pohár víťazov pohárov. Kariéru ukončil v januári 2004 pre problémy so zraneným ramenom.

Rodák zo stredoanglického Rotherhamu začínal kariéru v Leedse, cez Queens Park Rangers sa dostal v roku 1990 do Premier Legue do Arsenalu, za ktorý chytal až do roku 2003. Rok potom ešte strávil v Manchestri City.

VIDEO: Najlepšie zákroky v kariére Davida Seamana

Nositeľ Radu britského impéria Seaman sa zúčastnil dvoch svetových i európskych šampionátov, celkovo odchytal za Anglicko 75 zápasov. S Arsenalom vyhral tri ligové tituly, štyrikrát sa radoval zo zisku domáceho pohára a v roku 1994 zdvihol nad hlavu Pohár víťazov pohárov.

Po tom, čo zavesil kopačky na klinec, sa venoval trénovaniu brankárov a účinkoval v rôznych televíznych reláciách, v roku 2004 dokonca zvíťazil v britskej verzii relácie Keď hviezdy tancujú.

Je tretíkrát ženatý, má štyri deti.

Viac o téme: David Seaman Anglicko Manchester City Arsenal Londýn
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/VM Soccer Legends
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy