Rafael Nadal si užil víťazný obrat bieleho baletu: Real spasil netradičný hrdina

Zľava trojica Dani Carvajal - Fede Valverde - Jude BellinghamZľava trojica Dani Carvajal - Fede Valverde - Jude Bellingham Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zažívajú vydarený vstup do sezóny a aj po piatom zápase španielskej La Ligy sú stále stopercentní.

V nedeľu zdolali doma Real Sociedad San Sebastian 2:1 a sú na čele tabuľky o dva body pred Barcelonou. Kľúčovou postavou duelu bol ľavý obranca Fran Garcia, ktorý sa podieľal na oboch presných zásahoch svojho tímu.

"Stále sme verili, že dokážeme vyhrať. Doma máme neuveriteľnú podporu, ktorá nám veľmi pomáha. Som rád, že som pomohol tímu, teraz však musíme myslieť na ďalší zápas, ktorý nás čaká už čoskoro," citovala Garciu agentúra AFP.

Jude Bellingham Galéria fotiek (13) Jude Bellingham Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

Real sa tak dobre naladil na stredajší úvodný zápas nového ročníka Ligy majstrov, v ktorom sa stretne s nemeckým zástupcom Unionom Berlín. Mužstvo Carla Ancelottiho pritom nezačalo dobre a od 5. minúty prehrávalo. Brankár Kepa Arrizabalaga prvé zakončenie Andera Barrenetxeu ešte zneškodnil, ale na dorážku 21-ročného útočníka už nestačil.

Hostia mohli o šesť minút neskôr viesť už o dva góly, keď Takefusa Kubo ukážkovou strelou spoza šestnástky zamieril presne k žrdi. Loptu však tečoval Mikel Oyarzaba, ktorý bol v ofsajde. Domáci vyrovnali krátko po prestávke, keď si Federico Valverde otvoril strelecký účet v novej sezóne.

Rafael Nadal na zápase Galéria fotiek (13) Rafael Nadal na zápase Realu Madrid Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

Real strhol víťazstvo na svoju stranu v 60. minúte - Garcia odcentroval z ľavej strany, našiel voľného Joseluho a ten sa presadil hlavičkou. Tridsaťtriročný útočník mal veľkú šancu už aj v prvom polčase, ale trafil brvno.

V mužstve je dostatok kvality

"Dostali sme rýchly gól, no s pomocou našich fanúšikov sme to na Bernabeu otočili. V mužstve je dostatok kvality a opäť sme dokázali uspieť, aj keď sme prehrávali. Som šťastný, že môžem pomáhať gólmi, ktoré prinášajú tímu body," uviedol Joselu.

Prvýkrát v sezóne sa gólovo nepresadil Jude Bellingham, no "Biely balet" napriek tomu bodoval naplno. Ofenzívny stredopoliar však nebol ďaleko od svojho šiesteho presného zásahu.

Brahim Diaz ho v 90. minúte našiel centrovanou loptu v šestnástke, ale hlavičku 20-ročného anglického reprezentanta zneškodnil pravou rukou brankár Alex Remiro. Bellingham napriek tomu vedie s piatimi gólmi tabuľku strelcov La Ligy.

ZOSTRIH ZO ZÁPASU NÁJDETE NA TOMTO ODKAZE

Viac o téme: Španielsko Carlo Ancelotti Real Madrid La Liga Joselu Federico Valverde Jude Bellingham