Knights s výnimočnou akciou, ktorá je spomienkou aj sviatkom zároveň! MVK v Nitre s Valábikom či Budayom

Nitra Knights vs Ostrava Steelers na Štadióne pod ZoboromNitra Knights vs Ostrava Steelers na Štadióne pod Zoborom Zdroj: Miroslav Slávik

NITRA - Hráči amerického futbalu doslova pobláznili Nitru nielen perfektnými výkonmi v českej najvyššej súťaži, kde sa dostali až do semifinále. Na Štadióne pod Zoborom pripravili počas piatich nedieľ (domácich zápasov) program pre celú rodinu a inak tomu nebude ani počas najbližšieho víkendu.

Memoriál Viktora Kincela (ďalej MVK) klub organizuje od roku 2010, v ktorom obľúbená osobnosť klubu tragicky zahynula vo výkone služby (policajt). "Vtedy mal Viktor len polročného syna. Pôvodne sa memoriál konal prostredníctvom turnaja, na ktorom sa zišli tímy amerického futbalu. Výťažok z akcie bol venovaný Viktorovej rodine. Po ôsmom ročníku sa MVK pretransformoval do tzv. Community day, kde sa fanúšikovia, hráči, Viktorovi kamaráti spolu zišli na tejto akcii. Ide o viac ako len o šport, aj preto sme sa rozhodli spraviť program pre všetkých."

"Na memoriáloch bola vždy zábava pre rodiny s deťmi, je to odkaz ako smerom k Viktorovi, tak k tomuto športu a hodnote, ktorú zastáva. Aj tento ročník chystáme, rovnako ako minulé, program vonku v areáli futbalového štadióna pod Zoborom. Budeme radi, keď si tento výnimočný deň s nami užije celá Nitra. Každý je vítaný," konštatoval predseda Nitra Knights a hráč v jednej osobe Matej Gašperan.

Okrem hráčov domáceho tímu sa na MVK Community day môžu fanúšikovia tešiť aj na prítomnosť bývalého hráča NHL, hokejového komentátora a experta Borisa Valábika, Chýbať nebude ani zápasník UFC Martin Buday, ktorý v najväčšej MMA lige sveta porazil každého súpera. V rámci programu sa môžu fanúšikovia tešiť na fotobúdku, tombolu, autogramiádu hráčov, súťaže a mnoho iného.

Viac o téme: Boris Valábik Martin Buday Nitra Knights Matej Gašperan
  • Autor: © Zoznam/Robert Kmeťo
  • Instagram/nitra.knights
  • Zdroj: Športky/Robert Kmeťo

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy