FOTO Veľký úspech Česka a sklamanie Slovenska: Svet spoznal jednotku draftu

Americká útočníčka Taylor Heiseová sa stala jednotkou draftu v ženskej PWHLAmerická útočníčka Taylor Heiseová sa stala jednotkou draftu v ženskej PWHL Zdroj: SITA/AP/Spencer Colby/The Canadian Press

TORONTO - Dominika Lásková sa stala najvyššie draftovanou českou hokejistkou v premiérovom výbere hráčok do tímov novej zámorskej súťaže Professional Women's Hockey League.

Dvadsaťšesťročnú obrankyňu a členku bronzového tímu z posledných dvoch majstrovstiev sveta si vybral vo štvrtom kole ako 19. v poradí klub z Montrealu. Na zozname možných draftovaných hráčok boli aj dve Slovenky - útočníčky Janka Hlinková a Iveta Klimášová-Boneberg. Obe pôsobia v USA už dlhší čas, kluby v drafte však na ne neukázali. 

Vo výbere ale uspeli okrem Láskovej aj ďalšie štyri Češky. V siedmom kole z pätnástich sa dočkali obrankyne Aneta Tejralová (41., Ottawa) a útočníčka Tereza Vanišová (42., Montreal), v ôsmom prišli na rad útočníčka Katarína Mrázová (44., Otawa) a Denisa Krížová (48., Minnesota).

Z Európaniek prišla na rad skôr ako Lásková iba švajčiarska útočníčka Alina Müllerová, ktorú si zvolil ako tretiu v poradí Boston. Minnesota urobila jednotku draftu z dvadsaťtriročnej americkej útočníčky Taylor Heiseovej, najužitočnejšej hráčky vlaňajších MS. Ako druhú si vybralo Toronto kanadskú obránkyňu Jocelyne Larocqueovú. Každý zo šiestich klubov si v dnešnom drafte vyberie 15 hráčok.

Toronto si zvolilo ako Galéria fotiek (5) Toronto si zvolilo ako dvojku draftu Jocelyn Larocqueovú Zdroj: SITA/AP/Spencer Colby/The Canadian Press

PWHL sa začne v januári, hrať ju budú tri tímy z USA a tri z Kanady. Americké kluby z takzvanej Original Six budú mať základne v Bostone, Minneapolis-St. Paulu a New Yorku, kanadské budú sídliť v Montreale, Toronte a Ottawe.

Prvý ročník potrvá do konca mája alebo začiatku júna, pričom sa počíta s prestávkou na aprílové majstrovstvá sveta.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: Draft PWHL Professional Women's Hockey League Taylor Heiseová Dominika Lásková Janka Hlinková Iveta Klimášová-Boneberg
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/PWHL
  • Zdroj: ČTK, Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy