VIDEO Keď si uvedomíte, že sa k vám blíži Crosby: Hokejový kráľ dojal fanúšikov Pittsburghu

Radujúci sa Sidney CrosbyRadujúci sa Sidney Crosby Zdroj: SITA/AP/Gene J. Puskar

PITTSBURGH - Dni do konca kariéry Sidneyho Crosbyho sa približujú raketovým tempom. K oznámeniu definitívneho odchodu z hokeja má bližšie ako k začiatku, napriek tomu zostáva pozitívne naladený a teší sa na nový ročník.

Ikonická 87-ka a dlhoročný kapitán Pittsburghu Penguins má dôvod na radosť aj po letnom počínaní si nového prezidenta hokejových operácií Kylea Dubasa. Ten obmenil káder, priviedol niekoľko hráčov, zbavil sa nepotrebných a nevýkonných persón, za najväčšiu pozornosť stojí predovšetkým akvizícia Erika Karlssona.

Jadro okolo Crosbyho, Jevgenija Malkina a Krisa Letanga tak dostáva jednu z posledných možností zaútočiť na pohár, konkurencia v nabitej Východnej konferencii však bude obrovitánska a Penguins sa podľa všetkého budú musieť nadrieť už iba na samotný postup do play-off. Nič z tohto však nebránilo Crosbymu, aby pred začiatkom sezóny potešil permanentkárov Penguins.

V pensylvánskom klube sa stalo tradíciou, že hráči Penguins doručujú fanúšikom permanentky priamo do ich rúk a teraz padla voľba aj na istého staršieho šťastlivca. Crosby vystúpil z auta, v ruke niesol tašku a v nej sa nachádzala sezónna permanentka na nadchádzajúci ročník. "Wow, vitaj," povedal pán Crosbymu hneď, ako ho videl prichádzať.

Jedna z fanúšičiek na terase bola tak mimoriadne dojatá, že sa dokonca rozplakala. Nečudo, veď možno videla jeden zo svojich športových idolov aj mimo klziska. Priaznivcom Penguins už zostáva iba dúfať, že v júni 2024 budú plakať obdobným spôsobom - od dojatia a šťastia zo zisku šiesteho Stanley Cupu v klubových dejinách. Tých päť predošlých získali v rokoch 1991, 1992, 2009, 2016 a 2017.

Viac o téme: NHL Sidney Crosby Pittsburgh Penguins
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Pittsburgh Penguins
  • Zdroj: Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy