Ťažký žreb pre Česko: Spoznali sme štvrťfinálové dvojice Davisovho pohára

Adam Pavlásek a Jakub Menšík Adam Pavlásek a Jakub Menšík Zdroj: Profimedia

LONDÝN - Českí tenisti sa v novembrovom štvrťfinále Davisovho pohára stretnú s Austráliou. Rozhodol o tom dnešný žreb.

Tím kapitána Jaroslava Navrátila vyhral v minulom týždni skupinu C vo Valencii, Austrálčania skončili druhí v skupine B v Manchestri za domácou Veľkou Britániou. Záverečný turnaj sa bude hrať od 21. do 26. novembra v Málage.

Austrália v Davis Cupe obhajuje finálovú účasť, vlani vo finále prehrala s Kanadou. Tímovou jednotkou je dvanásty hráč svetového rebríčka Alex de Minaur. Českí reprezentanti z deviatich vzájomných zápasov uspeli iba raz, v roku 1975 v Prahe. Naposledy sa s Austráliou stretli v prvom kole Svetovej skupiny pred šiestimi rokmi a v Melbourne podľahli 1:4, jediný bod získal za rozhodnutého stavu Jiří Veselý.

"Myslím, že nebolo podstatné, s kým budeme hrať. Keď už sú tie tímy vo štvrťfinále, tak sú strašne vyrovnané. Je teda jedno, či by sme hrali s Holandskom, Austráliou alebo Fínskom," povedal Navrátil v nahrávke pre médiá.

"Austrália je rovnako dobrý tím ako sme my. Majú vynikajúcu oporu De Minaura, k tomu druhého veľmi dobrého hráča (Thanasiho) Kokkinakisa a veľmi slušnú štvorhru. Je to zaujímavý súper. Teraz budú dva mesiace pauzy a musíme sa na to pripraviť tak dobre, ako sa nám to podarilo do Valencie. Dúfam, že chlapci budú zdraví a budeme sa na štvrťfinále tešiť," doplnil Navrátil.

Český výber postúpil v novom modeli Davisovho pohára do vyraďovacej fázy prvýkrát. Do skupiny sa tento rok prebojoval z februárovej kvalifikácie, v ktorej zvíťazil v Portugalsku 3:1. Vo Valencii potom tridsiaty hráč rebríčka Jiří Lehečka, Tomáš Macháč, osemnásťročný Jakub Menšík a deblový špecialista Adam Pavlásek vyhrali všetkých deväť stretnutí, potom čo postupne porazili 3:0 domáce Španielsko, Južnú Kóreu aj Srbsko.

Štvrťfinálový žreb mohol českému tímu prideliť Austráliu, alebo Fínsko, ktoré skončilo na druhom mieste v skupine D v Splite a medzi najlepšiu daviscupovú osmičku sa dostalo prvýkrát v histórii. Fíni za sebou prekvapivo nechali Američanov aj domácich Chorvátov a o postup do semifinále sa stretnú s kanadskými obhajcami titulu. Ďalšie dvojice v Málage vytvorí Taliansko s Holandskom a Veľká Británia so Srbskom.

Viac o téme: Česko Austrália Davisov pohár
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Davis Cup
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy