Festival zahodených šancí a nepresných striel, v šlágri uspel Paríž so Škriniarom

Milan Škriniar si podáva ruku s tréner PSG Luisom EnriquemMilan Škriniar si podáva ruku s tréner PSG Luisom Enriquem Zdroj: Profimedia

MILÁNO - Futbalisti milánskeho AC remizovali v úvodnom zápase F-skupiny novej sezóny Ligy majstrov s Newcastlom United 0:0.

Newcastle sa vrátil do najprestížnejšej klubovej súťaže po dlhých 21 rokoch, no vstup mu príliš nevyšiel. Semifinalista uplynulého ročníka AC v prvom polčase na San Sire dominoval a vytvoril si množstvo gólových šancí. Ani jednu však nedokázal dotiahnuť do úspešného konca. Newcastle v obrane horel, ale zachránil ho výborný brankár Pope, ktorý zlikvidoval všetkých šesť pokusov medzi tri žrde.

Olivier Giroud a Sven Galéria fotiek (11) Olivier Giroud (Miláno) a Sven Botman (Newcastle) v hlavičkovom súboji Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

Hráči AC vystrelili v prvej časti dokopy 14-krát, hostia len dvakrát. Po zmene strán pokračoval tlak "rossoneri", ktorí sa neustále snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no zradila ich koncovka. Z 25 striel smerovalo na bránku osem, no všetky pochytal Pope.

Hostia poslali medzi tri žrde len jeden pokus v piatej minúte nadstaveného času, s ktorým si poradil striedajúci brankár AC Sportiello. Ten nahradil zraneného Maignana. V zostave Newcastlu nefiguroval slovenský brankár Martin Dúbravka.

Parížania zužitkovali prevahu

Futbalisti Paríža Saint Germain v základnej zostave s Milanom Škriniarom zvíťazili v šlágri F-skupiny úvodného kola novej sezóny Ligy majstrov nad Borussiou Dortmund 2:0.

V šlágri úvodného dňa novej sezóny malo hernú i streleckú prevahu domáce PSG, no Dortmund v prvom polčase dokázal otupiť jeho útočné zbrane. Disciplinovaná defenzíva pustila domácich len do jedenej väčšej šance, keď Vitinha z hranice pokutového územia opečiatkoval žrď. Parížania si v 40. minúte pýtali penaltu, keďže lopta sa v šestnástke hostí dotkla ruky Süleho, ale predtým sa odrazila od jeho tela a rozhodca pokutový kop nenariadil.

Na snímke sprava Milan Galéria fotiek (11) Na snímke sprava Milan Škriniar a hráč Dortmundu Donyell Malen v zápase F-skupiny Zdroj: TASR/AP/Michel Euler

V úvode druhého polčasu po ďalšej ruke Süleho však už hej a po krátkej kontrole VAR-om premenil penaltu Mbappe. Hostia otvorili hru, no v 58. minúte inkasovali druhýkrát, keď si Hakimi vymenil loptu s Vitinhom, zasekol Hummelsa a pridal druhý gól. V 79. minúte mohol znížiť striedajúci Bynoe-Gittens, ktorý trafil žrď. PSG si však už výhru postrážilo a je na čele skupiny. Škriniar odohral celý zápas.