Liga majstrov je jeho súťaž: Cristiano Ronaldo sa predstavil na horúcej pôde, ako dopadol?

Cristiano Ronaldo ako kapitán privádza svoje mužstvo do zápasu Ázijskej ligy majstrov v iránskom TeheráneCristiano Ronaldo ako kapitán privádza svoje mužstvo do zápasu Ázijskej ligy majstrov v iránskom Teheráne Zdroj: SITA/AP/Vahid Salemi

TEHERÁN - Saudskoarabský futbalový klub Al-Nassr zdolal v utorok večer v iránskej metropole Teherán v ázijskej Lige majstrov tamojší klub Persepolis 2:0.

Bolo to prvýkrát po niekoľkých rokoch, čo saudskoarabský klub privítali v Iráne. Medzi Teheránom a Rijádom vládlo roky diplomatické napätie, no v marci regionálne mocnosti v Perzskom zálive oznámili obnovenie vzťahov.

Góly za hostí strelili Abdulrahman Ghareeb v 62. minúte a Mohammed Qassem o desať minút neskôr. Persepolis dohral zápas bez vylúčeného stredopoliara Milada Sarlaka, ktorý v 52. minúte fauloval Cristiana Ronalda. Za tento zákrok videl 28-ročný Iránec druhú žltú kartu, prvú inkasoval v prvom polčase.