Slovenského reprezentanta čaká veľký deň: Zápas musí počkať, rodina je prednejšia

Slovenský futbalista v drese Slavie Praha Ivan SchranzSlovenský futbalista v drese Slavie Praha Ivan Schranz Zdroj: TASR/František Iván

PRAHA - Futbalisti Slavie Praha mieria na štvrtkový úvodný zápas skupiny Európskej ligy do Ženevy proti Servette bez zraneného slovenského záložníka Jakuba Hromadu.

Z rodinných dôvodov zostali v Prahe aj kapitán Jan Bořil a univerzál Ivan Schranz, ktorý by ale mal za mužstvom priletieť v stredu. Klubovej televízii to povedal asistent trénera Jaroslav Köstl. Červenobieli ako zvyčajne cestujú na vonkajší zápas v pohároch o dva dni skôr.

Okrem Hromadu sú mimo hry dlhodobí maródi David Pech a Sheriff Sinyan, ktorí nefigurujú na súpiske pre skupinu. Na ňu sa rovnako ako v kvalifikácii nevošli tiež skúsený útočník Stanislav Tecl a ukrajinský obranca Taras Kačaraba. Naopak, nechýba najčerstvejšia posila rumunský ľavý bek Andres Dumitrescu.

Kým Bořil bude rovnako ako vo víkendovom ligovom stretnutí v Pardubiciach z bližšie nešpecifikovaných rodinných dôvodov aj v Ženeve chýbať, Schranz by mal doraziť. "Je predpoklad, že by Ivan zajtra doletel za nami. Budeme na neho čakať, snáď už budú v tom čase plus jedna," naznačil Köstl s úsmevom, že Schranz čaká narodenie potomka.

Slaviu nečaká nič jednoduché

Slávisti sú pred súbojom vicemajstrov svojich krajín podľa stávkových kancelárií miernym favoritom. Zrejme aj preto, že Servette tento rok v januári v príprave na kempe v Portugalsku v dvoch dueloch po sebe porazili 3:0 a 1:0.

"Zbežne sme ten dvojzápas pozreli, ale nie úplne celý. Skôr sme vychádzali z aktuálnej situácie, pretože zmien v kádri pri Servette bolo veľa. Skôr sme vychádzali z predkôl a ťažších ligových zápasov," uviedol Köstl.

"Je to tím, ktorý to má založené na veľkej dotieravosti. Po strate lopty radi napádajú, zakladanie útoku majú jednoduchšie. Hore majú štyroch hráčov, ich smerom lietajú dlhé lopty. Musíme na to byť pripravení, aby nám niekde neunikli. Ale verím, že súperovi vnútime našu hru a na ihrisku budeme vládnuť," dodal Köstl.

Zápas v Ženeve bude mať vo štvrtok výkop o 18.45 h.

Viac o téme: Slavia Praha Servette Ženeva Ivan Schranz Jakub Hromada Ján Bořil
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy