Obaja preveria aj slovenského majstra: Duel súperov Slovana v EKL rozhodol penaltový gól

Hráč Lille Jonathan David v zápase A-skupiny 1. kola skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy (EKL) vo futbale OSC Lille - Olimpija ĽubľanaHráč Lille Jonathan David v zápase A-skupiny 1. kola skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy (EKL) vo futbale OSC Lille - Olimpija Ľubľana Zdroj: TASR/AP/Michel Spingler

LILLE - Futbalisti francúzskeho OSC Lille vstúpili úspešne do bojov v A-skupine Európskej konferenčnej ligy, v ktorej účinkuje aj bratislavský Slovan. V stredu zdolali doma slovinský tím Olimpija Ľubľana 2:0.

Náskok pre účastníka Ligue 1 zabezpečil v 43. minúte z pokutového kopu kanadský útočník Jonathan David. Vo štvrtej minúte nadstaveného času druhého polčasu poistil triumf Lille Yusuf Yazici.

Úradujúci slovenský šampión ŠK Slovan Bratislava privíta v tejto skupine vo štvrtok na Tehelnom poli faerský tím KÍ Klaksvík.